Megjelent: 7 éve

Mindenkit elküldött a ruhaipari cég

Valamennyi dolgozójától megvált az edelényi Lux Gold Kft., a szakszervezet szerint azonban a társaság tulajdonosa megtévesztette a 180 embert, akik még tavaly decemberi bérüket sem kapták meg – írja az MTI.

Varga Éva, aki a szakszervezeti tömörülés ruhaipari tagozatának vezetője is, elmondta: a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen ruhaipari céget, lényegében varrodát működtető Lux Gold Kft. vezetése januárban azt közölte a dolgozókkal, hogy megszünteti munkaviszonyukat.


A szakszervezet szerint a munkáltató mindezt úgy tette, hogy “rábírta” a dolgozókat arra, hogy közös megegyezéssel távozzanak, és ezért azt ígérte, hogy kifizeti a decemberi munkabért, illetve a cég telephelyén induló új üzemben tovább foglalkoztatja őket. Varga Éva tájékoztatása szerint ez a mai napig nem történt meg, a dolgozók nem kapták meg járandóságukat, és nincs állásuk.
Kiemelte: a dolgozók azokhoz a papírokhoz, igazolásokhoz sem jutottak hozzá, amelyekkel a területileg illetékes munkaügyi központhoz fordulhatnának segélyhez.


A szakszervezeti vezető beszámolója szerint a cég tulajdonosát nem “tudták elérni”. Varga Éva hangsúlyozta: a szakszervezet abban érdekelt, hogy peren kívüli megállapodásra jusson, hogy a munkáltató fizesse ki az elmaradt bért, és legyen lehetőség a továbbfoglalkoztatásra is.
Hozzátette: amennyiben ezt nem teszi meg, a szakszervezet a munkaügyi bírósághoz fordul a ki nem fizetett bér és a dolgozók szándékos félrevezetése okán is – tette hozzá.


A Lux Gold Kft. magyar magánszemélyek tulajdonában van. A cég vezetését az MTI-nek hétfő késő délutánig nem sikerült elérnie.


2012. január 24.

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Milyen távmunka lehetőségeket kínálnak az online kaszinók?

Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk

Hogyan írj tökéletes önéletrajzot?

A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk

December 31-ig működik a Monster.hu állásportál

Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi  székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk