Négynapos munkahetet vezet be a Grundfos
Négynapos munkahét bevezetését tervezik március 1-jétől a szivattyúkat és villanymotorokat gyártó Grundfos Kft. két tatabányai és egy székesfehérvári gyárában, mivel 20 százalékkal csökkentek a megrendelések - mondta csütörtökön az MTI érdeklődésére a dán tulajdonban lévő vállalat ügyvezetője.
A Grundfos 2000-ben építette fel első gyárát Tatabányán, ahol villanymotorokat gyártanak, 2001-ben ugyancsak Tatabányán megépült a szivattyúgyár és 2007-ben a székesfehérvári üzem, ahol szintén szivattyúkat állítanak elő. A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. létszáma 2008-ra közel 2000-re nőtt, több mint 600 ezer villanymotort és több mint 500 ezer szivattyút gyártott, ezzel csaknem 70 milliárd forint árbevételt ért el. A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. a második legnagyobb egység a cégcsoporton belül, egyre jelentősebb feladatokat kap a kutatás-fejlesztés és az új technológiák alkalmazása terén. Egyes termékek fejlesztéséért ma már magyar mérnökök felelnek, ezek közül többet a világ számos pontján gyártanak - fűzte hozzá Török László. A dán Grundfos vállalatcsoport ma 45 országban 82 vállalattal van jelen, a teljes létszám elérte a 18 ezer embert.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
- Kutatás: a 32 órás munkahét javítja a munkavállalók jólétét anélkül, hogy rontaná a termelékenységet 6 hónapja
- Több pihenés, hatékonyabb munka – a négynapos munkahét rejtélyes paradoxona 8 hónapja
- Négynapos munkahét: szavaztak a magyarok, itt az eredmény 8 hónapja
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 9 hónapja
- Van egy ország, ahol elérhető álom a négynapos munkahét - mi a titkuk? 9 hónapja
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 9 hónapja
- A Volkswagen egyik gyára áttérhet a négy napos munkahétre 9 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 10 hónapja
- Rövidítene a munkanapokon két közép-európai ország - forradalmi lépés vagy gazdasági öngól? 10 hónapja
- 800 új munkahely - világszínvonalú beruházást hoz a Zoomlion Tatabányára 1 éve
- "Aki ezzel 4 nap alatt végzett 5 helyett, mehet haza" - segíthet az AI, hogy rövidebb legyen a munkahét? 1 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben