Nyolcmillió forinttal verte át munkáltatóját egy győri férfi
A vádlottnak jelentős kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás miatt kell felelnie.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki közel 8 millió forintos kárt okozott a munkáltatójának, egy biztosítónak - írja az Ügyészség közleménye. A vádirat szerint a győri illetőségű férfi csalást felülvizsgáló kárszakértőként dolgozott egy biztosítónál. Ezen munkahelyi ismereteit kihasználva 2022 nyarán egy nap alatt négy nem létező ingatlanra is otthonbiztosítást kötött, majd az ingatlanokra 12 esetben nem létező káreseményt jelentett be, melyekhez kapcsolódóan a biztosító tíz esetben kifizetést is teljesített összesen 7.751.532 forint értékben.
A biztosító társaság rendszerében a bejelentett káresemények közül hat esetben jelzés keletkezett, melyek elintézését a férfi magához vonta és a kárrendezést jóváhagyta. A feljelentést követően a férfi a csalással megszerzett összegeket visszafizette a biztosítónak. Az ügyészség a vádlottat jelentős kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolta meg, mely bűncselekmény két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Az ügyben várhatóan a Győri Járásbíróság dönt majd.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az adóhatóság számos helyszínen ellenőrzi majd a foglalkoztatottak bejelentését és az online pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását . Teljes cikk
Az általános iskolai tanárok és a raktári dolgozók is felkerültek a tíz legépszerűbb szakmát tartalmazó listára. Teljes cikk
A nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen - tájékoztatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ... Teljes cikk
- Egymilliárd forintos számlagyárat számolt fel a NAV 2 hónapja
- 85 millió forinttal károsította meg a költségvetést egy kaposvári cégvezető 3 hónapja
- Állásinterjún használható csalóprogramot fejlesztettek, kirúgták őket a Columbiáról 3 hónapja
- "Ember a gépben" botrány: olcsó munkaerővel pótolták a mesterséges intelligenciát egy cégnél 3 hónapja
- Így próbálják átverni a HR-eseket a jelentkezők - "ez új szintje a trükközésnek" 3 hónapja
- Kisebbségi kamuzás és egy nap alatt lezavart tréning - vádat emelt az ügyészség 3 hónapja
- Csalók hamis értesítéseket küldenek a NAV nevében 3 hónapja
- Nem akartak dolgozni, megrongálták a munkaeszközeiket 4 hónapja
- Sikkasztás miatt emeltek vádat egy korábbi egri cégvezető ellen 5 hónapja
- Gyorsan, sokat: újgenerációs igények a képzés-fejlesztésben 6 hónapja
- Elköltötte a cége pénzét, majd kitalált egy bűncselekményt az alkalmazott 6 hónapja