Optimistábbak a kis- és középvállalkozások
A beruházási hajlandóság és a jövőbe vetett bizalom is jelentősen javult a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) körében - derül ki a Budapest Bank anyavállalata, a GE Capital hét európai országban végzett kutatásából. A cégek harmada készül új munkaerőt felvenni, ami akár 51 ezer új munkahelyet jelenthet.
A kutatás szerint látványosan javult a jövőbe vetett bizalom is. Míg egy évvel ezelőtt a vizsgált országok közül egyedül a magyar vállalatoknak volt negatív jövőképe, 2014-re a mutató pozitívba fordult, elérte a plusz 10 százalékot, vagyis jelentősen nőtt a gazdasági kilátásokat optimistán látó cégvezetők száma.
A fellendülés a foglalkoztatásban is érezteti hatását, a cégek több mint egyharmada szándékszik idén új munkaerőt alkalmazni, ezzel csaknem 51 ezer új munkahelyet tervezve, ami 5 százalékos éves növekedést jelent.
A vállalkozások az idén is termelőeszközökbe fektetnének a legtöbbet, összesen 1866 milliárd forintot költenének üzemi berendezések vásárlására, kétszer annyit, mint tavaly. 2012 óta először néznek optimistán a jövőbe a kkv-k.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
- "Ma már a munkaerőhiány jelöli ki az irányokat" – Berta Péter (WHC) a régiós munkaerőpiacról 2 napja
- Új korszak a magyar munkaerőpiacon: ezért térhetnek vissza a határozott idejű szerződések 3 napja
- Spanyolországban 13 éve nem látott mértékben nőtt a munkanélküliség 3 napja
- Trendfordulás a munkaerőpiacon: már nem csak a nagyok eszköze a kölcsönzés 4 napja
- 6,1 millió vezető felkészületlen: ki gondoskodik a mentális jólétről? 4 napja
- 469 új munkahely jöhet: az EU rábólintott a Hankook óriásberuházására 4 napja
- Öt lépés, amellyel a HR támogathatja a neurodivergens munkavállalókat 5 napja
- A teljes munkaidő felé fordulnak a cégek a növekvő költségek miatt 5 napja
- Kapitány István: A szellemi tulajdon védelme a jövő munkahelyeinek alapja 5 napja
- Amerikában minden ötödik friss diplomás túlképzettnek érzi magát 6 napja
- Lassú javulást várnak a munkaerőpiactól az elemzők 6 napja


Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?