Optimistábbak a magyar vállalatvezetők
Pozitívabban látják saját szektoruk jövőjét a magyar vállalatvezetők, mint fél évvel korábban, a gazdaság egészére vonatkozó várakozásaik pedig összhangban vannak a nemzetközi felmérésben mértekkel - derül ki az Ernst & Young legfrissebb magyarországi Tőkebizalmi barométeréből.
A megkérdezett magyar vállalatvezetők a fél évvel ezelőtti felméréshez képest optimistábbak a saját szektorukat illetően, mint a gazdaság egészével kapcsolatosan. A válaszadók mintegy fele úgy gondolja, hogy saját ágazatában egy éven belül véget ér a visszaesés, ezen belül 25 százalékuk úgy véli, ez már akár fél éven belül megtörténhet. A gazdaság egészét illetően a válaszadók várakozása egybeesik a globális felmérés eredményével, vagyis harmaduk bízik az egy éven belüli kibontakozásban - mutat rá a Tőkebizalmi barométer.
Nő a kutatás-fejlesztés jelentősége
A válaszadók cégeinek túlnyomó többsége még mindig az organikus növekedésre helyezi a hangsúlyt, de nemzetközi összehasonlításban továbbra is magas azoknak a vállalatoknak az aránya, amelyek napi likviditási problémákkal küzdenek. Ez összhangban van azzal, hogy a megkérdezettek mindössze 20 százaléka vélte úgy, hogy cége finanszírozási helyzete javult az elmúlt félévben, míg a nemzetközi felmérésben a résztvevők közel fele javulásról számolt be.
A fél évvel korábbi felméréssel való összehasonlításban előre lépett, és így a negyedik helyre került, a tőkeallokáció céljai között a kutatás-fejlesztés, amelynek jelentősége tizenöt százalékkal nőtt a vállalatvezetők fél évvel ezelőtti értékeléséhez képest. A 25 százalékpontos arány azonban még mindig elmarad a nemzetközi több mint 41 százalékos értéktől.
Javultak az akvizíciós kilátások
Bár a magyarországi válaszadók többsége úgy értékelte, hogy valamelyest javultak a sikeres akvizíciós tevékenység kilátásai, a befektetői, illetve finanszírozói óvatosságot látják továbbra is a legnagyobb akadálynak a tervezett tranzakciók szempontjából, amit az üzleti értékelési bizonytalanságának problémája követ.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalattól 165 munkavállalót bocsátanak el, akiknek a június 10-én esedékes májusi bérkifizetésük is elmaradt. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkaadók majdnem fele egészségügyi és jóléti juttatásokat használ, hogy a dolgozók hamarabb visszatérjenek a munkába. Teljes cikk
Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság, a... Teljes cikk
- Ez már "figyelmeztető jel" - repedezik a magyar munkaerőpiac? 1 hónapja
- A magyar vállalatvezetők jóval optimistábbak globális társaiknál, de ettől nagyon tartanak 5 hónapja
- Németország: így hat a gyenge gazdaság a munkaerőpiacra 5 hónapja
- Hankó Balázs elmondta, hogy lesz erős az európai gazdaság 6 hónapja
- Olvasd Magyarország legújabb kriptovaluta híroldalát 6 hónapja
- Szijjártó Péter: a kormány 77 vállalattal kötött megállapodást új beruházásokról 6 hónapja
- Orbán Viktor: jobban fogunk élni 2025-ben, mint 2024-ben 7 hónapja
- Orbán Viktor a 2025-ös költségvetésről: történnek majd olyan dolgok Magyarországon, amelyek korábban még sosem 8 hónapja
- Íme a gazdaságpolitikai akcióterv: 1400 milliárd forint jut a vállalkozásoknak 8 hónapja
- Az üres álláshelyek száma szektoronként 9 hónapja
- A vállalkozások száma gazdasági forma szerint - grafikon 10 hónapja