Orbán a fizikai munkáért kampányol
A gyökerénél kell kezelni a bajokat, vissza kell állítani a munka, a fizikai munka becsületét mondta a miniszterelnök a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács alakuló ülése előtt.
Ha nem sikerül visszaállítani a munka, a fizikai munka becsületét, akkor semmilyen gazdaságpolitika nem lehet sikeres. A munkából, tisztességgel megélni kívánó magyarok számítanak rájuk. A válság utáni új idők győztesei lehetünk ismételte meg a miniszterelnök. Szerinte a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács legfőbb célja, hogy Magyarországon 2014-ig Európa legversenyképesebb gazdasági környezete alakuljon ki - tette hozzá. Orbán Viktor közölte: a feladat végrehajtása komoly erőfeszítést igényel mindenkitől, az NGTT-nek választ kell adnia többek között arra, hogy az állam és a családok adóssága hogyan csökkenhet, miként lehet még több munkahelyet teremteni. Mindenkinek van véleménye, ezért érdemes mindenkit bevonni a konzultációba - mondta a miniszterelnök.
Az NGTT-t az Országos Érdekegyeztető Tanács helyett hozták létre. A testületnek döntési joga nincs, csak ajánlásokat fogalmazhat meg. A tanács megalakításáról szóló törvényt nyáron fogadták el.
37 delegálásra jogosult szervezet kérte a képviseletét az NGTT-ben, ezek közül 12 munkaadói, 6 munkavállalói érdekképviselet, illetve érdekképviseleti szövetség, de a tudomány és az egyházak, valamint a civilszervezetek részéről is többen részt vesznek a tanács munkájában.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 2 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 2 hete
- Work-life balance 2 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 3 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 4 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 1 hónapja
- Egy külföldi dolgozó késelte meg kollégáját egy szegedi építkezésen 1 hónapja
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?