Rogán: Bajnaiék 48 százalékos szja-kulcsot vezetnének be
Rogán Antal, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerint Bajnai Gordon programja Európa legmagasabb személyi jövedelemadó-kulcsát vezetné be Magyarországon, a 2009-es adórendszer visszaállításával pedig kétmillióan járnának rosszul.
A Fidesz szakértők bevonásával elkészített számítása szerint ez - ha nem akarják rontani a költségvetés pozícióját - csak úgy valósítható meg, ha a második szja-kulcs "legalább 48 százalék". "Ha szó szerint vesszük a programját, akkor Bajnai Gordon Európa legmagasabb adókulcsának a bevezetésére készül" - mondta a frakcióvezető. Hozzátette: a másik lehetőség az, hogy az adórendszer átalakításával Bajnaiék rontanák a költségvetés egyenlegét.
A fideszes politikus szerint ráadásul a 48 százalékos második adókulcs jövedelemeltitkolásra ösztönözne, munkára viszont nem.
Rogán Antal arról is beszélt, hogy a Bajnai Gordon által tervezett adórendszer "kísértetiesen hasonlít" arra, ami miniszterelnöksége idején, 2009-ben működött, akkor pedig - például a félszuperbruttó miatt - 1 millió 850 ezren több adót fizettek a mainál. Szerinte így a 2009-es adórendszer visszaállítása csaknem kétmillió embernek jelentene adóemelést.
Ostobaság és hazugság - így reagált az Együtt 2014
Az Együtt 2014 gazdaságpolitikájában egyetlen szóval sem szerepel 48 százalékos szja-kulcs, és ilyen ki sem számolható belőle - hangsúlyozza a választói mozgalom vasárnapi közleményében. A választói mozgalom szerint amit Rogán Antal elmondott, egyszerre tükröz "politikai tisztességtelenséget és szakmai hozzá nem értést". A Rogán Antal által mondott szám "ostobaság és hazugság" - olvasható a dokumentumban.
Véleményük szerint a Fidesz nem a rossz kormányzásán próbál változtatni, inkább csak a polgárokhoz eljutó híreket akarja manipulálni. Ehhez szinte minden rendelkezésére áll: vannak hazugságai és van óriási médiafölénye is. Ma már azonban ez sem elég, mert a magyar családok a saját bőrükön érzik, hogy a rezsicsökkentést mínuszba fordítja a romló forint, a sárgacsekk-adó, a telefonadó, illetve a zsugorodó gazdaság miatt növekvő, országos kilátástalanság - írta az Együtt 2014.