Szembesítő kampányt szervez az LMP
Az LMP december 23-án délelőtt "szembesítő kampányt" tart a Parlament épülete előtt , amellyel azt szeretnék elérni, hogy a kormánypárti politikusok nemmel szavazzanak azokra a törvényekre, amelyekről aznap kellene dönteni. A párt ezt követően délutánra demonstrációt is szervez a Ház elé.
A politikus közölte, hogy délelőtt úgynevezett "szembesítő kampányt" tartanak, amivel szeretnék, "felkelteni" a kormánypárti képviselők lelkiismeretét, hogy ne szavazzák meg azokat a törvényeket, amelyekről pénteken dönt a Ház. Egy kérdésre válaszolva ezen jogszabályok közül kiemelte a választójogi és a pénzügyi stabilitási törvényt.
Ezt követően délutánra négyre demonstrációt is szerveznek - tette hozzá. A képviselő azt mondta, hogy a rendezvényre nemcsak az egyszerű állampolgárokat várják, de megkeresték az ellenzék "másik demokratikus pártját", az MSZP-t illetve több parlamenten kívüli csoportosulást és civil szervezetet is. Hangsúlyozta, tisztában vannak vele, hogy "meglehetősen lehetetlen időpontban" tartják a megmozdulást, ahogy azt is tudják, hogy a demonstráció nem lesz tömegrendezvény.
Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a Szolidaritás Mozgalmat, a 4K! - a Negyedik Köztársaság mozgalmat valamint az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook-csoportot keresték meg. Hozzátette, hogy végleges visszajelzést még nem kaptak, de bíznak benne, hogy ezek a szervezetek és csoportok akár szervezetten, akár magánemberként részt vesznek a megmozduláson.
"Nem gondoltuk azt, hogy feltétlenül egyféleképpen szeretnénk ebben az ügyben eljárni, de örülünk, ha ők is eljönnek" - válaszolta arra a kérdésre, hogy a Jobbikot miért nem keresték meg.
A frakcióvezető-helyettes a demonstrációt azzal indokolta, hogy "fokozódik a politikai, gazdasági válság, amibe Magyarország keveredett a kormány révén". Szavai szerint a kabinet egy olyan törvényt sem tudott elkészíteni, amelyiket a parlament a házszabálynak és a törvényeknek megfelelően fogadott volna el. Az Európai Bizottság is nehezményezi a jegybankról és a stabilitási törvényről szóló jogszabályokat - tette hozzá.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Volt, aki két órát állt sorban, hogy felmondjanak neki. Teljes cikk
Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk
1700 dolgozót érinthet a döntés. Teljes cikk
- A Tisza Párt soraiból kerültek ki az Európai Parlament szakbizottságainak magyar alelnökei 12 hónapja
- Az Európai Parlament megválasztotta Ursula von der Leyent az Európai Bizottság elnökévé 12 hónapja
- Lemondott a közlekedésért, valamint a környezetvédelemért felelős uniós biztos 12 hónapja
- Van olyan magyar EP-képviselő, aki 60 milliós búcsúpénzt kap 1 éve
- Kötelező képzést ír elő képviselői számára a munkahelyi zaklatások megelőzésére az EP 1 éve
- Elfogadta a mesterséges intelligenciáról szóló rendeletet az Európai Parlament 1 éve
- Így lehetne megőrizni a nyugdíjak reálértékét 2 éve
- A magyar nyugdíjasoknak ételre is alig jut pénze 2 éve
- 500 ezres belső bónusszal próbál buszvezetőket toborozni a BKV 2 éve
- Több ezer tanár tüntetett Brüsszelben 2 éve
- A pedagógusok státusztörvénye ellen demonstráltak hétfő este Budapesten 2 éve