Több ezer európai vasutas tüntetett Párizsban
A Közlekedési és Szállítási Dolgozók Európai Szövetségének (ETF) felhívására több ezer európai vasutas tüntetett csütörtökön Párizsban a vasúti liberalizáció ellen. A munkafeltételek miatt jövő kedden sztrájkol két francia vasúti szakszervezet.
Az európai megmozdulás célja az Európai Unió "vasúti rendszere szabályozásának szétverése", vagyis a vasúti liberalizáció várható következményei elleni tiltakozás volt.
Az Európai Unióban a vasúti piac nyitása 2003-ban kezdődött a nemzetközi teherszállítással, amelyet 2006-ban a belföldi teherszállítás követett, és 2010-től már a nemzetközi személyszállítást is érinteni fogja.
"Valamennyi vasutas jól tudja, hogy a magán vasúti társaságok a biztonsági intézkedéseket korlátozásként értelmezik, ami az utasok biztonságát veszélyeztetheti" - jelentette ki a tüntetésen Didier le Reste, a CGT főtitkára.
Az egyik angol szakszervezeti vezető, Alex Gordon arra hívta fel a figyelmet, hogy a brit vasút privatizációja katasztrofális hatásokkal járt a utazókat érintő szolgáltatások biztonságára és színvonalára.
Franciaországban múlt csütörtökön a mozdonyvezetők munkaidejük rugalmasabbá tételének tervezete ellen sztrájkoltak. A francia állami vasúttársaság (SNCF) ugyanis a jelenleg deficites teherszállítás és a konkurencia előtt 2010-ben megnyíló személyszállítás átszervezésének keretében kíván a mozdonyvezetők munkafeltételein változtatni és a munkaidő szabályozását rugalmasabbá tenni. A módosítások a napi munkaidő és az egymást követő éjszakai munkaidő meghosszabbítását, valamint a pihenőnapok változtatását érintenék. A munkafeltételek módosítása ellen tiltakozásul két francia vasúti szakszervezet az Air France pilóták sztrájkját követően, jövő keddtől hirdetett újabb sztrájkot a teljes francia vasúti hálózaton.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 2 hónapja
- Erre fordítják a dolgozók az AI által megtakarított időt 2 hónapja
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 3 hónapja
- Kik dolgoznak többet, az európaiak vagy az amerikaiak? 3 hónapja
- Hogyan tervezd meg a szabadnapjaidat 2026-ban? Ajánlott nyaralóhelyek 3 hónapja
- Így spórolj a munkaidő-tervezéssel 3 hónapja
- Veszélyben a magyarok: napi 8,5 óra munka, két órás ingázás, és az alvásunk rekordmélyponton 4 hónapja
- Digitális nomád életmód és a rugalmas munkavégzés jövője 4 hónapja
- Ezekben az országokban kell a legtöbbet dolgoznia a munkavállalóknak - Hazánk a dobogón 5 hónapja
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 5 hónapja
- Hogyan teremthetünk valódi értéket a HR-ben? 5 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben