Több mint kétmilliárd forintos foglalkoztatási program indult Csongrád-Csanádban
A támogatások ősztől lesznek elérhetők a munkáltatók és a foglalkoztatottak számára.
Több mint kétmilliárd forintos uniós és hazai forrásból elsősorban a hátrányos helyzetűek és az inaktívak munkaerő-piaci jelenlétét javító foglalkoztatási program indult Csongrád-Csanád vármegyében - jelentette be Gémes László (Fidesz-KDNP) a vármegyei önkormányzat közgyűlésének elnöke pénteken Szegeden. A politikus az áprilisban indult és 2025 végéig tartó programot bemutató sajtótájékoztatón azt mondta, a projekt célja a megyei foglalkoztatás támogatása a munkaerő-kereslet és kínálat összehangolása a térségi együttműködésre, igényfelmérése és tervezése alapozva.
A közvetlen támogatási források várhatóan ősztől lesznek elérhetők a munkáltatók és a foglalkoztatottak számára - tudatta az elnök. Róth Márton főispán elmondta, a projekt tervezésekor, 2021-ben Csongrád-Csanád vármegye hatvan településén csaknem 396 ezren éltek. A vármegye 15-74 év közötti népességének 64 százaléka, 190 ezer fő tartozott a gazdaságilag aktívak körében. Közülük 186 ezren foglalkoztatottként, 4,7 ezren munkanélküliként jelentek meg a munkaerőpiacon. A foglalkoztatási ráta 62,5 százalékos volt a megyében, míg a munkanélküliek aránya 2,4 százalék körül alakult. Ez a hatodik legkedvezőbb adat volt a vármegyék rangsorában. Hozzátette: a foglalkoztatási adatok azóta még tovább javultak.
A projekt során aktív eszközökkel segítik a munkát vállalni szándékozó 30 év feletti hátrányos helyzetűek, az inaktívak, valamint a GYED-ről, GYES-ről, GYET-ről visszatérő, vagy a gyermeket egyedül nevelő felnőttek munkaerőpiacra történő visszatérését - közölte a főispán. A kormányhivatal munkatársai megkeresik a célcsoportokba tartozókat, mentorlással, információnyújtással és tanácsadással segítik munkábaállásukat. A térség foglalkoztatói között felmérik a munkaerőpiaci-igényeket, és munkáltatói roadshow keretében népszerűsítik a projektet valamennyi járásban - tudatta Róth Márton. A program keretében a foglalkoztatók számára az új munkavállaló felvételéhez bér- és mobilitási támogatásokat biztosítanak, ezzel segítve a vállalkozások további fejlődését. A komplex támogatási rendszer így egyszerre segíti a foglalkoztatás- és a gazdaság fejlesztését - hangsúlyozta a főispán.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 5 napja
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 6 napja
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 1 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 1 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 1 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 2 hete
- Ennyiért sem kell a munka? Csak a 60 felettiek mennek ki a földekre 2 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 2 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 3 hete
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 3 hete
- Nem csupán beugró munkaerő - diákok és nyugdíjasok a munkapiacon 4 hete