Több száz városi dolgozó bére került veszélybe Balmazújvárosban
Hat képviselő akadályozza a tavalyi költségvetés módosítását és a zárszámadás elfogadását.
Csődbe kerülhet Balmazújváros, ugyanis hónapok óta késik a működéshez szükséges két rendelet elfogadása - számolt be róla az RTL Híradó. A polgármester attól fél, hogy ha nem fogadják el a szükséges rendeleteket, akkor novemberben nem fognak tudni fizetést adni legalább hatszáz városi dolgozónak. A tavalyi költségvetés módosítását és a zárszámadás elfogadását négy fideszes és két független képviselő akadályozza. A képviselők azt mondták, nincs elég információjuk ahhoz, hogy szavazni tudjanak a rendeletről. Egyikük azt mondta, hogy a városnak rendelkezésére áll egy hitelkeret, amiből ki lehetne fizetni a dolgozókat. Ha a képviselők nem fogadják el a rendeleteket, akkor a kormányhivatal a Kúriához fordul, utána pedig a megyei főispán alkothatja meg a hiányzó jogszabályokat az önkormányzat helyett. A polgármester attól tart, hogy ez a folyamat túl sokáig húzódhat.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
- Átlagkeresetek a magyar vármegyékben - grafikon 3 napja
- A bérnövekedés árnyéka: Sokan hiába dolgoztak, reálértéken veszítettek 3 hete
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 3 hete
- Felmérés: mennyit tudnak a magyarok az EU bértranszparencia-irányelvéről? 1 hónapja
- A dolgozók átlagkeresete vármegyénként - grafikon 1 hónapja
- Ennyi személyi kölcsönre elég a magyar átlagfizetés 2 hónapja
- Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon 2 hónapja
- A humántőke-menedzsment lesz a siker kulcsa a kékgalléros szektorban? 2 hónapja
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 3 hónapja
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 3 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?