Továbbra is a gazdasági szakok a legnépszerűbbek
Az idén is a gazdasági szakok szerepelnek a népszerűségi lista élén az egyetemre, főiskolára jelentkezőknél, ezt a képzési területet a felvételizők 22,5 százaléka választotta. A műszaki képzésre a jelentkezők 15,7, a bölcsészettudományira 11,6, illetve a társadalomtudományira 8,4 százaléka felvételizik - írja a Világgazdaság.
Az általában a főiskolákon oktatott turizmus és vendéglátás szak egy éve vette át a vezetést a gazdálkodási és menedzsmentitől, amelyet döntően egyetemi karok indítanak. A kettejük közötti különbség az idén tovább nőtt, mert a turizmus és vendéglátás szakot mintegy 21 százalékkal többen jelölték meg első helyen, mint tavaly. A pénzügy és számvitel szak népszerűsége 56 százalékkal emelkedett tavalyhoz képest, így az ötödik legnépszerűbb képzésnek bizonyult. Ezzel szemben a nemzetközi gazdálkodás és nemzetközi tanulmányok szak visszaesett a rangsorban.
A harmadik és negyedik legnépszerűbb szak évek óta, felváltva, a mérnök informatikus és a kommunikáció. Néhány éve erősen ingadozik a jogász szak népszerűsége. Míg pár éve a legnépszerűbb képzés volt, az idén a hatodik a sorban.
Az egészségügyi képzések közül kiemelkedik az idén az ápolás és betegellátás szak, ahol mintegy 49 százalékkal nőtt tavalyhoz képest a jelentkezők száma. A természettudományi szak nem tudott felkerülni a legnépszerűbbek listájára.
Az első helyes jelentkezéseknél a legnépszerűbb intézmény továbbra is az ELTE, amelyet minden tizedik felvételező megjelölt. A második helyen a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) végzett, amelyet a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) követ.
Tavalyhoz képest 25 százalékkal többen, 127 500-an jelentkeztek felsőoktatási intézményekbe. Megduplázódott az első helyen mesterképzésre jelentkezők száma is. Összesen mintegy 17 ezren szeretnék mesterképzésen folytatni tanulmányaikat - olvasható a Világgazdaságban.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- A világ élvonalában? - újabb mérföldkő a Semmelweis Egyetem történetében 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 2 hónapja
- Felmérés: a felsővezetők jobbra értékelik saját teljesítményüket iparági versenytársaiknál 2 hónapja
- Nagy siker: a világ legjobb egyetemére került be egy magyar középiskolás lány 4 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 4 hónapja
- "Műszaki művészetre" van szükség - együttműködést kötött a Mol Nyrt. és a Miskolci Egyetem 4 hónapja
- "Milliószám lesznek olyanok Magyarországon, akiknek nem kell többé személyi adót fizetniük" 5 hónapja
- Február végéig lehet szavazni az ország legjobb egyetemi oktatójára 5 hónapja
- Itt lehet majd gyermekvédelmi specialistának tanulni 5 hónapja
- Kurzus indul a mesterséges intelligenciáról egy vidéki egyetemen 5 hónapja