Vita a munkaszüneti napok körül - legyen mindegyik vasárnap?

Németországban a munkáltatói oldal képviselői azt követelik, hogy a munkaszüneti napokat kifejezetten hétvégére időzítsék - írja a der Spiegel. Ez a téma már régóta vita tárgya a német választási kampányban.

Egy vállalkozókat képviselő érdekszervezet, a Berlin-Brandenburg szerint a munkaszüneti napokat vasárnapra kellene időzíteni, hogy hét közben ne essenek ki munkanapok.

Ezzel szemben a Die Linke (Baloldal) párt a vasárnapra eső munkaszüneti napokat kiadná a munkavállalóknak a rákövetkező hétfőn. „Meg kell fordítani a kockát” - mondja Christian Görke, a baloldali frakció parlamenti titkára. „A nehezen kivívott munkajogok korlátozása helyett inkább ki kell terjeszteni azokat, és ahogy Spanyolországban, Belgiumban és az Egyesült Királyságban bevett gyakorlat, ha a munkaszüneti napok vasárnapra esnek, akkor a következő munkanapon kell pótolni őket. Nekünk is követnünk kellene a példájukat.”

Az üzleti élet képviselői a munka nélküli nőnap ellen is szót emeltek (március 8. nemzetközi nőnap - 2019 óta munkaszüneti nap a fővárosban). Számításaik szerint minden egyes plusz munkanap mintegy 230 millió euró gazdasági hasznot hozna Berlin számára. 

Le kell dolgozni a munkaszüneti napokat?

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk