A Népszavánál folytatja 14 volt népszabis újságíró
Február elsejétől 14 volt népszabadságos újságíró és szerkesztő igazolt a Népszavához, adta hírül a Népszabi Szerkesztőség Facebook oldala.
A szintén a cégcsoporthoz tartozó Vasárnapi Híreknél és a Szabad Földnél már korábban munkába állt Kőműves Anitával, illetve Tanács Istvánnal így összesen húsz, október 8-án utcára került újságíró talál új otthonra. A Népszavától négyen pedig nyugdíjba mentek, illetve közös megegyezéssel távoztak. A lapcsoport decemberben került Puch László és Simon Dénes közös cégének tulajdonába.
A három szerkesztőség összevont értekezletén Horváth László, a Népszavát és a Vasárnapi Híreket kiadó XXI. Század Média kft. vezérigazgatója nagyszabású fejlesztést és átszervezést jelentett be, amelynek célja az egyetlen megmaradt baloldali napilap piaci pozíciójának megerősítése.
A terv része a Népszava és a Vasárnapi Hírek szerkesztőségeinek integrálása, március közepére a lap teljes szerkezeti és formai megújítása, valamint a szombati lapszám összevonása. Az integrált szerkesztőséget ezentúl négytagú szerkesztőbizottság irányítja, amelynek elnöke Horváth László, tagjai Németh Péter, a Népszava és Kertész Anna, a Vasárnapi Hírek főszerkesztője, valamint Horváth Gábor, a Népszava felelős szerkesztője, írja a Népszabi Szerkesztőség a Facebookon.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A betonozó az építőiparban dolgozó szakember, aki a betonból készült szerkezetek elkészítésében vesz részt. Teljes cikk
Az útépítő munkás olyan fizikai munkát végző szakember, aki utak, járdák, parkolók, hidak és egyéb közlekedési felületek építésében,... Teljes cikk
Az építőipari segédmunkás az építkezéseken dolgozó szakemberek (pl. kőműves, ács, villanyszerelő) munkáját segíti. Teljes cikk
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 2 hónapja
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 4 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 4 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 4 hónapja
- Csökken az újságírószakma vonzereje - avagy mit üzennek a média szakos diákok? 4 hónapja
- Mérlegen a hazai HR podcastok 4 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 4 hónapja
- Vezetőváltás a KAVOSZ-nál 5 hónapja
- Rossz hír a magyar dolgozóknak: munkahelyi stresszben éllovasok vagyunk 5 hónapja
- Te hogyan reagálsz a hatásvadász címekre? 6 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 6 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig