Aki kérdez: Orosz Vivien
HR Szubjektív rovatunkban Orosz Vivien a MOL Stratégiai HR vezetője kérdez, miután válaszolt Veres Rita az AON Hewitt cégvezetője kérdésére.
Az innováció kiemelten fontos a vállalatcsoport számára, hiszen az újabb technológiák folyamatos újragondolást kívánnak, hogy elérjük a megfelelő hatékonyságot. Ugyanez működik a HR funkcióban is, ahol értéknek tekintjük a folyamatos inspirációt a kollégáink számára, legyen szó bármely HR megoldásról. Tudatosan keressük azokat az eszközöket és gondolkodásmódot, amelyek mentén megkérdőjelezhetőek a jelenlegi gyakorlatok illetve lefedhetőek a hiányterületek.Folyamatosan benchmarkoljuk a nemzetközi piacot és az eredményeink is azt mutatják, hogy megálljuk a helyünket az Egyesült Államoktól Európán át, egészen Ázsiáig mind a programjaink tartalmát mind a kivitelezését illetően.
Kevés olyan ötlet van már globálisan, amit a vállalati HR oldalon még nem valósítottak meg vagy próbáltak ki, így amire fókuszálunk az a MOL Csoport számára elérhető legjobb megoldás, ötvözve más cégek tapasztalatait a saját ötleteinkkel.
Idén folytatjuk a tavaly debütált HR MeetPoint nevű rendezvényünket, amely egy modern, interaktív, kreatív HR konferencia, kifejezetten a MOL Csoport HR-es kollégáinak, nagyszerű nemzetközi előadó gárdával. Mi magunk is meglepődtünk a MeetPoint sikerén, és a visszajelzések alapján elértük a célunkat, amely nem csak a tudásfrissítés volt, hanem inspiráció nyerése is.
Az üzleti területek igényére reflektálva hívjuk életre ősztől kezdődően a MOL Belső Akadémiát, strukturált formát adva a széles palettájú belső tudásnak, ami a MOL-on belül kivételes minőségben van jelen.
Nem titkoltan nemzetközi sikerre számítva indítjuk útjára idén a Female Engineers MOL ProgramMe nevű programot, női egyetemista mérnökhallgatóknak illetve a MOL Csoportnál jelenleg dolgozó azon női kollégáknak, akik mérnöki területen bizonyítanak minden nap. Az egyéni fejlesztéseken túl szeretnénk a networkben rejlő és szinergiák adta lehetőségeket összehozni olyan módon, amivel egy új közösséget építhetünk fel és a közösség erejét használni arra, hogy további lépéseket tegyünk együtt a mérnökszakma hiányainak pótlására.
Tovább folytatva a Diversity&Inclusion témát fontosnak tartom kiemelni az egyik ide tartozó programunkat, ez a 'Lean In'- egy amerikai gyakorlat a Facebook női ügyvezetőjétől, Sharyl Sandbergtől, a MOL Csoportnál ennek mintájára létrehozzuk a Lean in Circles-t a vállalaton belüli közösségek támogatásáért és új inspirációért - nap mint nap.
Az idei év kihívásai új projektek tekintetében ezek voltak, de már javában tervezzük a következő két év programjait, ami hihetetlen energiával és megújult erővel tölti fel a HR csapatokat minden országunkban.
Kérdésem pedig Várnagy Priszcillához a Be-Novative ügyvezetőjéhez szól:
Hogyan látja egy startup vezetője a Szilícium Völgyből a magyar kreativitást?
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A munkavállalók rettegték, az érdekképviseletek támadták, a munkáltatók visszaéltek vele –sommásan talán így lehetne leginkább jellemezni a... Teljes cikk
Milyen törekvések, intézkedések vannak a cégüknél a munkavállalók mentálhigiénéjének támogatására és pszichés jóllétének... Teljes cikk
Még mindig nem az a fontos, hogy mit tudsz, hanem hogy kit ismersz?! Papp Tamás István HR szakértő állandó szerzőnk kicsit visszamegy a múltba, majd a... Teljes cikk
- A centrifugál szivattyú előnyei és felhasználása 1 hónapja
- Egyre többen tanulják ezt a két nyelvet a magyar iskolákban 2 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 2 hónapja
- Hat nagyvállalat 15 milliárdból írhatja újra a magyar innováció jövőjét 2 hónapja
- Tizedik alkalommal keresik Az Év Felelős Foglalkoztatóját 5 hónapja
- Miért fontosak az akkreditált fogorvosi továbbképzések? 6 hónapja
- Az ebben a szegmensben dolgozók aránya még mindig az uniós átlag alatti Magyarországon 8 hónapja
- A magyar kutatóknak érdeke a kínai és török együttműködés 10 hónapja
- Ez a vállalkozás Magyarország egyik leginnovatívabb cégévé fog válni 10 hónapja
- Csapatépítési trendek 2025. - Boldog közösségben lenni jó! 11 hónapja
- Munkahelyi bántalmazás: az abúzus formái, tünetek és megoldások 11 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?