Jár-e elítéltnek járandóság?
Szeretném megtudni, hogy elítéltnek jár szolgálati járandóság a szabadságvesztés ideje alatt?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Az Szjtv. 11-16.§ rendelkezései szólnak arról, hogy milyen esetekben kell szüneteltetni a szolgálati járandóság folyósítását. Ezek közül a 14. § tartalmazott korábban rendelkezéseket arra nézve, hogy szabadságvesztés esetén milyen esetekben kell a folyósítást szüneteltetni. Ezeket a szabályokat azonban 2016. június 18-tól hatályon kívül helyezték.
A szolgálati járandóságra jogosult személynek ugyanakkor bejelentési kötelezettsége van a nyugdíjfolyósító szerv felé, többek között arra vonatkozóan is, hogy ha őrizetbe, előzetes letartóztatásba kerül, vagy szabadságvesztés büntetés hatálya alá kerül.
Amennyiben ugyanis a nyugdíjas - beleszámítva az őrizetbe vétel idejét is - előzetes letartóztatásban van, illetve szabadságvesztés büntetését tölti, bejelentése alapján, ellátása folyósítását
- kérése szerint azt - az általa visszavonásig érvényes - szabályszerű meghatalmazással ellátott személy kezéhez, vagy
- az általa megjelölt belföldi pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlájára, vagy
- a büntetés-végrehajtási intézethez kell részére utalni.
Amennyiben a jogosult a folyósítás szüneteltetését kérte, a szabadságvesztés letöltése alatt vagy után előterjesztett kérelemre az ellátást a szabadságvesztés teljes időtartamára ki kell utalni.
Ez tehát azt jelenti, hogy a szabadságvesztés (beleértve az előzetes letartóztatást és az őrizetbe vételt) tartamára is jár a szolgálati járandóság, a tényleges kifizetés teljesíthetősége érdekében a fentiekről azonban nyilatkoznia szükséges.
Munkajogi problémája van? Munkavállalóként használja ügyvédkeresőnket!
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.02Projektmenedzsment képzés A projektmenedzsment elméletének és gyakorlatának megismertetése a résztvevőkkel. A projektmenedzsment módszereinek begyakorlása példákon és esettanulmányokon keresztül. A résztvevők projektvezetési képességének fejlesztése és felkészítésük projektek önálló, sikeres lebonyolítására.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
Férjem munkahelyén 8 ugyanazon pozícióban (block leader) lévő munkatárs közül 4 főt elbocsátanak, mert a cég csökkenti a termelést. Férjem... Teljes cikk
Április 2-án volt az utolsó munkanapom. Szeretném tudni, mikorra várható a fizetésem, illetve mit tehetek akkor, ha csak 7 munkanapra kaptam meg a... Teljes cikk
Szeretném megkérdezni, hogy a nyugdíjamból mennyi a maximális összeg, amit letilthatnak. Jelenleg 176.000 Ft a nyugdíjam, és ebből 88.000 Ft-ot... Teljes cikk
- Mennyit keresnek a mérnökök? – itt vannak a friss számok a gyártásból 3 hete
- Hihetetlen, mennyivel keresnek többet a magyar focisták a magyar átlagbéreknél 1 hónapja
- Mikor kell megkapnom a fizetésemet és a papírjaimat a munkaviszony megszűnése után? 1 hónapja
- Külföldi munka 1 hónapja
- A teljes munkaidőben dolgozók rendszeres és nem rendszeres átlagkeresete - grafikon 1 hónapja
- Mennyit keresnek a taxisok? 1 hónapja
- Felmondás esetén meddig jár a bér? 2 hónapja
- Majdnem háromszor gyorsabban emelkedtek a munkaerőköltségek Magyarországon, mint az EU-ban 2 hónapja
- Megvan, kit nevez ki Nagy Márton az EXIM Magyarország új vezérigazgatójává 2 hónapja
- Ekkora fizetésre számíthat, aki átképzi magát informatikusnak 2 hónapja
- Ennyivel nőttek a kölcsönzött munkavállalók bérei 3 hónapja