Kövesse nyomon munkatársai mentális-lelki egészségének változását: az AVEM teszt
Sok jó szándékú cég küzd azzal a mostani időszakban, hogy nincs rálátása a távolról dolgozó munkatársainak a lelki állapotára. Amióta a távmunka bevett megoldássá vált, folyamatosan kérdés az, hogy mi történik a munkatársakkal, honnan lehet tudni, ha baj van velük, és hogy lehet nekik segíteni.
Ezekben a helyzetekben nagyon fontos, hogy a cégek monitorozzák a munkatársaik állapotát, ehhez viszont megfelelő eszközre van szükség. Azért is igaz ez, mert a megnövekedett teher miatt kialakult negatív érzelmi-mentális állapotokat (pl. kiégés, munkamánia) többnyire nem veszi észre önmagán az ember, és ráadásul most korlátozottabb az esélye az olyan visszajelzéseknek is, amelyek segíthetnek a felismerésen (pl. „Mostanában olyan negatív vagy!”, „Mostanában túl sok időt töltesz bent az irodában!”). Nagyon könnyű belecsúszni ilyenkor például egy munkamániás epizódba, ami látszólag eltereli a figyelmet a magányosságról, izolációról. A gond az, hogy ettől még a kiégés, a krónikus stressz, a munkamánia pontosan ugyanazokkal a következményekkel jár, mint amikor „normális” közegben történik: ugyanúgy testi-lelki egészségkárosodás lesz a vége.
A monitorozás szempontjából a legfontosabb követelmények, hogy olyan eszköz álljon a rendelkezésre, amelyet online ki lehet tölteni, rövid a kitöltési idő, többször kitölthető a teszt, és az is fontos, hogy olyan tesztről beszéljünk, ami megalapozott, érvényes, megbízható. Egy ilyen teszt az AVEM - Munkahelyi Viselkedési Minták Teszt, amelyről korábban már részletesen írtunk. Az AVEM egy 10-13 perc alatt kitölthető teszt, ami 11 változóban vizsgálja a munkatársak munkához való viszonyulását. Az AVEM legfontosabb jellemzője, hogy a mintegy 30 ezer főből álló háttér minta alapján csoportokba sorolja a kitöltőt: lehet a munkatárs munkához való viszonyulása Egészséges (motivált, de képes a kikapcsolódásra), Laza (nem motivált, nem elkötelezett), Túlhajszolt (túlságosan motivált, nem képes a kikapcsolódásra), és Kiégett (már nem elkötelezett, nem hatékony a stressze való megküzdése). Témánk szempontjából az AVEM legfontosabb jellemzője, hogy éppen arra fejlesztették ki különböző munkaköri csoportokban (pl. tanárok, tűzoltók, ápolók, startup dolgozók), hogy időben többször felvéve vizsgálja, hogy miként változik a munkatársak munkához való viszonyulása.

Amennyiben a teszteredmények alapján szükséges, a prevenció segítségével meg lehet akadályozni a negatív viszonyulások előállását, vagy éppen csökkenteni lehet a már kialakult negatív állapotok következményeit. A típusokba sorolással a teszt már a stresszkezelés útján is elindít.
Olvassa el a stresszkezeléssel, pszichológiai támogatással kapcsolatos írásunkat is!
https://www.atwork.hu/
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll.
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
A szakemberhiány a legnagyobb kihívás, amellyel a vállalatok a digitális technológiák bevezetése során szembesülnek. Teljes cikk
A Mars saját tapasztalataival segíti a kutyabarát irodák kialakítását. Teljes cikk
dr. Mihalik Zsuzsát, az All You Can Move alapító tulajdonosát kérdeztük az aktuális sportpiaci helyzetről és a munkáltatói gondoskodás megtérüléséről. Teljes cikk
- Ismét kötelező a PCR-teszt a Nagy-Britanniába érkező külföldieknek 1 éve
- Németországban oltáshoz köthetik több szakma gyakorlását 1 éve
- Kiválasztás során használt pszichológiai tesztek 1 éve
- CPI személyiségteszt 1 éve
- Raven-féle progressziós mátrixok 1 éve
- Bass-féle motivációs teszt 1 éve
- Ausztriában március végéig ingyenesek maradnak a koronavírustesztek 1 éve
- Görögországban az oltatlan dolgozóknak kormányzati honlapra kell feltölteni Covid-tesztjük eredményeit 2 éve
- Ilyen hátrányok érhetik a munkahelyen azt, aki nincs beoltva 2 éve
- MaSzSz: Ingyenes tesztekre van szükség, enélkül ma már nem lehet munkát kapni 2 éve
- Etikai ajánlás a munkaalkalmassági tesztekhez 2 éve