Mégsem épít le 1200 embert a Dunaferr
Az ISD Dunaferr Zrt. visszavonta a 2013 őszén kezdeményezett 890, valamint a 2016 áprilisában bejelentett, további 300 alkalmazott elbocsátására vonatkozó szándékát - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára, valamint a cég reorganizációs, management support és HR-igazgatója szerdán, Dunaújvárosban.
A kormány ennek érdekében 480 millió forint munkahelymegtartó támogatást nyújt a Dunaferrnek, amiből a létszám-leépítési szándék visszavonásán és a korábban elbocsátással érintett dolgozók továbbfoglalkoztatásán túl elkezdődik a munkaerő utánpótlás kinevelése is.
Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy 2013-ban a Dunaferr még 1500 ember elbocsátását tervezte, majd a kormányzattal történő tárgyalásokat követően 890 alkalmazott létszámleépítését jelentette be. Hozzátette: a kormányzat aktív munkaerő-piaci eszközökkel segített a cégnek abban, hogy az elbocsátott dolgozók létszáma minél kisebb legyen.
Sevcsik Mónika reorganizációs, management support és HR-igazgató közölte, hogy a társaságnál 242 személyt bocsátottak el az elmúlt három évben. A véglegesen távozott dolgozók közül többeket új munkahely megszerzésében és átképzésben támogatott a vállalat acélalapítványa.
Az igazgató kiemelte: a munkaerő-megtartó állami támogatáson felül két másik oka is volt a létszámleépítés visszavonásának. Egyrészt jelentős reorganizációs programot indítottak el, aminek eredményeként 2015-ben már nyereséges volt a társaságcsoport, másrészt az idei évre tervezett valamennyi beruházást meg tudták valósítani.
Galambos Dénes (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője bejelentette, hogy az acélalapítvány nyugdíj előtt álló dolgozókat segítő senior programja mellett elindul a junior program is, amely a nyugállományba vonuló szakemberek utánpótlását biztosítja a korszerű acélgyártás érdekében. A programban a Dunaújvárosi Egyetem, a helyi szakképző intézmények és a szomszédos megyék is részt vesznek - tette hozzá.
Balogh Béla, az országos Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke a létszámleépítés visszavonását nagy eredménynek nevezte. Úgy vélte, mindez azt jelzi, hogy az elmúlt időszakban a helyi és az országos szakszervezeti vezetés, illetve a cégvezetés igen konstruktívan együttműködött.
Mucsi Zoltán, a Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke a munkahelyek megtartása mellett a folyamatos korszerűsítést is üdvözölte, mert a fejlesztések a következő 6-10 évre biztosítják a zavartalan működést. Reményének adott hangot, hogy 2-3 éven belül a cég autóipari beszállítóvá válhat, amihez minőségi termékeket kell előállítania.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A hazai munkaerőpiac látszólag megnyugodott: a dolgozói fluktuáció országos szinten csökken, a vállalatok mégis egyre nagyobb kihívásokkal néznek... Teljes cikk
Egy friss felmérés szerint a HR és az értékesítési vezetők cserélődtek leggyakrabban az utóbbi egy évben. Teljes cikk
Tavaly mintegy 19 ezer munkahely szűnt meg a német autóiparban az EY könyvvizsgáló és tanácsadó cég friss elemzése szerint: 2024 végén még... Teljes cikk
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 3 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 4 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 4 hete
- Ezek a legfontosabb prioritások a dolgozók számára a munkahelyen 1 hónapja
- Hogyan támogassa a vezető a stresszel küzdő munkavállalókat? 2 hónapja
- Többszörös a túljelentkezés a Demján Sándor Program pályázataira 2 hónapja
- Egymilliárd forintnyi támogatásról született már döntés a Demján Sándor Tőkeprogramban 2 hónapja
- Akár 150 millió forint ingyenpénz: nincs most ennél kedvezőbb képzési pályázat 2 hónapja
- Kisebbségi kamuzás és egy nap alatt lezavart tréning - vádat emelt az ügyészség 3 hónapja
- 3000 elektromos gépkocsira fizettek ki támogatást a vállalati programban 3 hónapja
- Félmilliárd forintos uniós támogatásból kapnak képzéseket az érdekképviseleti tagok 3 hónapja