Milyen a jó üzleti szoftver?
A legtöbb piacon a sikert alapvetően befolyásoló tényezővé váltak a vállalatnál alkalmazott üzleti szoftverek. Ha egy alkalmazás túl hosszú idő alatt alakítható az új üzleti igényekhez, az potenciális versenyhátrányt jelent. Megoldás van, csak új szemléletet kell hozzá elsajátítani.
Nem a legerősebb cégek a sikeresek, hanem akik a legjobbban alkalmazkodnak
A szakember szerint a jó üzleti szoftver legalább olyan gyorsan reagál, mint az üzlet maga. Az informatikusokkal szemben a legnagyobb elvárás pedig, hogy a céget tegyék még gyorsabbá. Fontos, hogy az IT ne korlátokat támasszon, hanem felismerve a cég problémát és lehetőségeit folyamatosan új, előremutató lehetőségeket kínáljon. Leegyszerűsítve az informatikának egyértelművé kell tennie az üzleti területek felé, hogy a megoldás része és nem a problémáé.
Dinamikus üzleti alkalmazásokra van szükség
Az üzleti folyamatok gyorsításához le kell rövidíteni a távolságokat az ügyfelek és a termékfejlesztés között, ugyanakkor a cégen belüli távolságokat is csökkenteni kell. "Az üzleti igény gazdája és az őt informatikai rendszerekkel támogatók semmilyen értelemben nem lehetnek távol egymástól, különben mire megszületik a megoldás, idejétmúlt lesz" - hangsúlyozza Rónai Balázs.
Az üzleti evolúció hasonló az élőlényekéhez: nem feltétlenül a leggyorsabb, a legerősebb, de nem is a legokosabb cégeknek kedvez, hanem a legjobban alkalmazkodónak. Hogy mennyire tud alkalmazkodni egy vállalat, az az informatikával átszőtt üzleti folyamatok korában nagyban függ attól, hogy mennyire rugalmas szoftverek, rendszerek állnak rendelkezésére.
"A piacon aktív vállalatoknál leginkább a rugalmasság vált az üzleti szoftverekkel szembeni egyik legfontosabb elvárássá. Az üzlet rugalmasságát pedig a rövid fejlesztési ciklusok támogatják. Így lehet egy elképzelést gyorsan megvalósítani, kipróbálni valós körülmények közt, és ha kell ismét gyorsan korrigálni. A könnyű változtathatóság segíti a bizonytalan környezethez való gyors alkalmazkodást. Nem mellesleg, ha olyan eszközt használunk, amellyel az üzlet már a változtatások közben látja, hogy a számukra készülő üzleti alkalmazás a végén valóban megoldja a kérdést, közelebb viszi majd őket a célhoz, akkor a változtatások kockázata is jelentősen csökken. Többek között ez az igény áll a felhőszolgáltatások rohamos terjedése mögött is. Bár azok magukban nem oldják meg a teljes problémát" - mondta Rónai Balázs.
Mindig ott köt össze, ahol szükséges
A változtathatóság egyúttal azt is jelenti, hogy egy új üzleti igényt kielégítő új alkalmazásnak nem kell feltétlen a régi teljes cseréjét jelentenie. Egy jó, dinamikus alkalmazás nem lecseréli a vállalati rendszereket, hanem hosszabb-rövidebb időre - amíg az üzleti igény fennáll - összeköti, kiegészíti azokat. Rónai Balázs szerint mindez egyáltalán nem elérhetetlen, az igényekkel együtt megjelentek az azokra választ kínáló dinamikus alkalmazások, melyek elérhetők Magyarországos is.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Microsoft 2025 második féléves jelentése szerint a világon már minden hatodik ember használ generatív mesterséges intelligenciát munkára,... Teljes cikk
A CES 2026 egyik legnagyobb meglepetése az LG CLOiD robotja, amely háztartási feladatokat automatizál a mosástól az ételkészítésig. Bár elsőre... Teljes cikk
A CATL elindította a világ első, humanoid robotokkal működő akkumulátorcsomag-gyártó sorát. A rendszerben a „Xiaomo” nevű humanoid robot több,... Teljes cikk
- A contracting lehet a válasz a munkaerőpiac új kihívásaira? 3 hónapja
- A hardverfejlesztőké lehet a jövő az AI-ban? 3 hónapja
- Mennyit keres egy informatikus? 4 hónapja
- Contracting 5 hónapja
- Az SAP felvásárolta a SmartRecruiterst 5 hónapja
- A Videókártya: Mélyreható Útmutató a 2025-ös Gamer Piacra (A Definíciótól az RTX 5090-ig) 5 hónapja
- Foglald össze a meetinget AI segítségével - ezeket a szoftvereket használhatod ingyen 7 hónapja
- 2025 Munkavállalói megfigyelő eszközök áttekintése: Top beszállítók összehasonlítása 8 hónapja
- Újabb lépés a NEXON szolgáltatásfejlesztésében 9 hónapja
- Cafeteria szoftver kisokos: mikor van rá szükség, és hogyan válasszunk jól? 10 hónapja
- Teljes munkavállalói életciklus egy kézben 10 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben