"Nehéz a pályakezdés egyetemi támogatás nélkül!"
Az egyetemisták az általuk látogatott felsőoktatási intézmények elhelyezkedési támogatását 71 %-ban kedvezőtlennek ítélték. Karriertámogatás szempontjából az alsóbb évfolyamosok kedvezőbbnek, míg a végzős hallgatók rendkívül rossznak értékelték, bár ahogyan a felmérés fogalmaz, ezt az magyarázza, hogy "az alsóbb évfolyamosok véleményében még inkább a kedvező várakozások, mintsem a valós tapasztalatok játszanak szerepet".
A diplomaszerzés előtti munkához jutás a megyeszékhelyek egyetemein a legrosszabb, ezt követik a vidéki egyetemek, majd a fővárosiak. A szakterületekre is kiterjedő felmérés rámutatott, hogy a diákok meglátása szerint jelentős különbség van az egyes szakterületeket oktató intézmények között. A műszaki egyetemek hallgatóinak 55 %-a ítélte jónak az intézmény elhelyezkedési támogatását, míg a bölcsész-, és jogtudományi hallgatók esetében -80 százalékkal- kifejezetten rossznak mondható a képzési intézmény munkaszerzési támogatásának megítélése.
A felmérés összefoglalójából kiderült, hogy egyre erősebb az a tendencia, mely szerint könnyen és jól hasznosítható tudás oktatására törekednek a felsőoktatási intézmények, ám a képzés és a munkaerő-piaci igények harmonizációjában még vannak hiányosságok - olvasható a Világgazdaságban.