Nem szempont az egészséges étkezés a munkahelyen
Magyarországon a dolgozók 40 százaléka egyáltalán nem tart ebédszünetet, hanem csak munka közben bekap valamit, derül ki a Profession.hu felméréséből. Mindössze a munkavállalók harmada tízóraizik és uzsonnázik is, írja a Világgazdaság Online.
Legtöbben, 80 százalék, otthonról hozza az ebédjét, mindössze 6 százalék mozdul ki, pihen meg egy külső helyszínen elfogyasztott ebéd mellett.
Tízóraizni és uzsonnázni a munkahelyen csak az emberek harmada szokott, csak 15 százalék eszik napi ötször. Ellenben 73 százalék rendszeresen kávézik, van, aki napi négyszer is.
Világgazdaság Online
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy külföldi dolgozó megkéselte szintén külföldi kollégáját egy szegedi építkezésen, a férfit letartóztatták - tájékoztatta a... Teljes cikk
Egy 91 éves indiai férfi ma is teljes munkaidőben, napi 12 órás műszakokban dolgozik – egyszerű életet él, mégis világszerte tömegeket inspirál. Mi a titka? Teljes cikk
Nem minden jól fizető munka kezdődik irodában. A nemzetközi munkaerőpiacon ma már alvásért, sorban állásért vagy érzelmi támogatásért is... Teljes cikk
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 1 hete
- 200 új munkahelyet hoz létre ez a cég Sóskúton 1 hete
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 1 hete
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hete
- 700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett 2 hete
- Munkahelyi szexuális zaklatás: mit tehet a HR és a vezetés? 2 hete
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 2 hete
- Ilyen egy gondoskodó munkaadó: díjat nyert a HungaroControl 2 hete
- Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi 3 hete
- A wellbeing-paradoxon: kinek a dolga, hogy jól legyünk a munkahelyen? 3 hete
- Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global 3 hete
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben