kapubanner for mobile

Szundi munkaidőben?

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A Michigan Egyetem kutatása szerint sokkal produktívabbak azok a munkavállalók, akik munka közben szüneteket tartanak vagy akár szundítanak egy kicsit. Főleg azokra igaz ez, akik éjjel keveset vagy nem elég mélyen alszanak - írja a szakszervezetek.hu oldal.

Délután kettőre a szervezet már lemerül, így csökken a hatékonyság. Lehet, hogy időben korábban végez, aki nem tart szünetet, viszont a munkája nem lesz olyan eredményes, mint azoké, akiknek megengedik a pihenést - írják.

Elegendő lehet egy 20-30 perces megnyugvás, kikapcsolás, vagy akár alvás is. Habár Sara Mednick, a California egyetem kutatója szerint egy 20-60 perces rövid szundítás segíti az emlékezőképességet és a megértést, de ilyen rövid idő alatt még nem érünk át az R.E.M. stádiumba. Pedig abból felébredve kreatívabbak vagyunk, jobban dolgozunk fel adatokat, és hatékonyabban kötjük össze az információkat. Szerinte 90 percet kellene pihenni munka közben.

A napközbeni pihenés fontosságát már néhány magyar cég is felfedezte. Van, ahol alternatív módszerekkel próbálják segíteni a dolgozókat: pszichológiai ismeretekkel, enneagrammal, bodyworkkel, önismerettel próbálják, de vannak cégek, ahol már a pihenés fontosságát is felfedezték.

Kárász András könyvelőirodát vezet, ahol egy külön pihenőszobát is létrehoztak. „Nem látok semmi problémát abban, ha valaki úgy érzi, hogy a hatodik adóprobléma orvoslása után lehunyná egy fél órára a szemét vagy csak bámulná a tévét. Néha én is megteszem, és tapasztalatból tudom, hogy akár egy húszperces „szundi” után is frissebb vagyok, és jobban átlátom a problémákat.”

szakszervezetek.hu
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek