logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2013.04.25 - 12 éve
DEVISE - DARA Péter blogja

Utálsz, mert fáj? - A fájdalom szerepe a coachingban, a változtatásban

Hízelgésre vágysz? Vagy változtatni szeretnél valamin?

Utálsz, mert fáj? – A fájdalom szerepe a coachingban, a változtatásban

Maximálisan hiszek a visszajelzés fontosságában. A pozitív visszajelzésében különösen. Alkalmazom is. Az azonban alapvetően a megerősítéshez, a motiváláshoz fontos.

A változtatáshoz viszont nem feltétlenül. Ott a fájdalom sokkal eredményesebb. Még ha utálsz is érte. Először.

Az ok egyszerű. A fájdalmat kevesen szeretik. Ezért inkább változtatnak, hogy ne fájjon. Már ha eléggé fáj. Ezt kapom visszajelzésként napi szinten is a szakmai tevékenységem során. Erről tanúskodik számtalan emlékeztetőm a coaching ülésekről. S van, aki ezt írásban külön is elküldi.

Nemrég ezt kaptam. Nem akartam szerzőjének kellemetlenséget okozni a munkahelyén, ezért vele egyeztetve névtelenül adom közre:

“Szeretnélek értesíteni, hogy megtaláltam a szerintem nekem való legjobb állást!

……-án kezdek és már alig várom!

De ennek ellenére megfogadom a blogodban olvasottakat! Mindent meg fogok tenni, hogy sokáig erősíthessem új cégemet, de nem felejtem el, hogy az ÉN életemben Én vagyok a fontos, magamra is koncentrálnom kell!

Nagyon megviselt, amikor a "Várd meg, míg kirúgnak" című bejegyzésedet olvastam, úgy éreztem, rólam írtad. De csak akkor fáj, ha eltalál és ez engem szíven talált! Még egyszer nem akarom elkövetni ezt a hibát!”

Nem ez az első visszajelzés, amit arról kapok, hogy olykor-olykor betalálok, fájdalmas dolgokról írok blogomban vagy beszélek előadásaimban.

Coaching során látom is a fájdalmat, sőt akár a sírást is. Azonban itt látom utána vagy a saját felismerés megszületését követően a mosolyt, vagy a megoldásra való ráébredés okozta szemcsillogást is. Vagy mindkettőt. Ezért csinálom. Mert tudom, meggyőződtem róla, hogy ekkor lehet igazán változtatni. Persze csak ha szükség van rá.

Ha hízelgésre vágysz, inkább fordulj máshoz. Vagy olvass mást. Főként abban az esetben, ha minden tökéletes minden téren.

Hozzám ugyanis azok fordulnak leginkább, akik már rájöttek arra, hogy változtatni szeretnének valamin. Ugyanis ebben tudok a leghatékonyabban segíteni. Persze kapsz pozitív visszajelzést és megerősítést is. Akkor, ha az segíthet.

Címkék:
DEVISE - DARA Péter blogja

A DEVISE blog szerzője DARA Péter, a DEVISE Hungary ügyvezető igazgatója, coach, tanácsadó, címzetes egyetemi docens (PTE). Szakmai és vezetői tapasztalataimra építve a tudatosabb, az egymásra és a munkavállalókra jobban odafigyelő, ugyanakkor a hatékony működést biztosítani tudó vezetői kultúra elérését szeretném elősegíteni. Eszközként a coachingot, a képzést, a tanácsadást, a felméréseket, a rendezv ényeken és publikációkban történő információ- és tudásmegosztást, a jó vállalati gyakorlatok (best practice) széles körű megismertetését és a hibák okainak feltárását egyaránt használom. Bővebben rólam: http://devise.hu/dara-peter

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-06-26 11:21:13
Haladékot kapnak a cégek az ESG követelések teljesítésére
2025-06-24 11:27:01
Kreatív életbiztosítás – erről hallottál már?
2025-06-17 08:00:00
Melyek a teljesítménybér legfontosabb tudnivalói?
DEVISE blog - DARA Péter blogja

Egy blog a vezetésről, a HR-ről és a hatékony támogató eszközökről. Szerzője DARA Péter coach, tanácsadó.

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Linkedin Dr. Kocsis Ildikó felmondás képzés scotwork kiválasztás szervezetfejlesztés változás vezetőfejlesztés érthető jog tippek online tanulás profitárgyaló szabadság tanulás önismeret tárgyalásikészség-fejlesztás siker
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu