logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2021.11.15 - 2 éve
ARTudásmenedzsment

Értékelési rendszer az eLearningben

Egy online kurzus nem teljes, ha nem rendelkezik hatékony értékelési rendszerrel. A tanulók értékelése nem csak azért fontos, hogy felmérhessük a megszerzett tudásukat, hanem hogy lássuk, az elearning képzésünk jó irányba halad-e.

A felmérések, értékelések tehát egyaránt fontos információval szolgálnak a tanulóknak, és vezetőiknek is, hiszen így láthatják fejlődési útjukat, de fontos adatot jelentenek a szakértők számára is, akik a felmért adatok által további fejlesztéseket végezhetnek el a tananyagon.

De hogy milyen módszerekkel lehet hatékonyan felmérni a tanulók tudását?

Nézzünk meg néhány lehetséges módszertant:

Kvízek

Ez az egyik leggyakrabban használt módszer, melyet különösen az egyes modulok között szokás alkalmazni. Előnye, hogy azonnali képet nyújt a tanulás menetéről, a tanulók szintjeiről.

Nyitott kérdések

Hatékony mód a tanulók kritikus gondolkodásának ösztönzésére és felmérésére. Magasabb értékelési szintet jelent a kvízekhez képest, elkészítése és ellenőrzése azonban összetettebb és időigényesebb feladat.

Drag and Drop gyakorlatok

Zárt, vagy igaz hamis kérdések tartoznak ebbe a lehetőségbe. A feladat segít felmérni, hogy a tanulók mennyire képesek összekapcsolni két témát vagy koncepciót.

Online beszélgetések

Ez jelentheti a beszélgetést az oktatókkal, de érthetjük a tanulók egymás közötti kommunikációját is alatta.  Előnye, hogy a tanuló azonnali választ, reakciót kaphat kérdéseire, feleletére, gondolataira. Ezáltal a tudás gyorsabban és hatékonyabban beépül, mintha egy utólagos értékeléssel találná szembe magát. Az oktatók láthatják a tananyagban lévő kritikus pontokat, a tanulók pedig a feltett kérésükkel tanulhatnak egymástól.

Párbeszédes szimuláció

Lehetőséges ad a tanulók számára, hogy valós helyzetekbe, szituációkba helyezkedve próbálják ki tudásukat, ismereteiket, így szert téve újabb készségekre, ismeretekre. Ez a beszélgetés folyhat ügyfelekkel, munkatársakkal, új belépőkkel, vezetőkkel stb.

Esettanulmányok

A módszer valós eseteken alapszik. A tanulóknak képesnek kell lenniük arra, hogy ezekre az esetekre különféle javaslatokat, megoldási ötleteket, választási útvonalakat alkossanak.

Gamifikációs tevékenységek

Szórakoztató és vonzó lehetőség arra, hogy segítse a tanulókban megértetni, elmélyíteni a tudást, készségeket, szükséges ismeretket.

Forgatókönyv alapú kérdések

Szintén a gyakorlati helyzetekre alapozva segíti a tanulást és a felmérést. Ebben a tanulóknak lehetőségük van bemutatni a megszerzett készségeiket és tudásukat, valamint azt, hogy hogyan képesek egy valós probléma megoldására és kezelésére.

Forrás: https://www.elearningnews.it/en/e-learning-news-C-18/best-practices-C-28/elearning-ways-to-evaluate-students-AR-1346/

Címkék:
elearning online tanulás értékelés tudásfelmérés
ARTudásmenedzsment

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2023-12-06 20:41:08
Hivatali Karácsony
2023-12-06 11:24:21
Kérdőjelek helyett válaszok! - Év végi csapatépítés 2023
2023-12-05 10:02:15
Drasztikus engedmények vagy megtévesztés?
E-learning

E-learningről közérthetően mindenkinek

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2023-08-28 10:22:03 | Scotwork

    Nem is kértem kedvezményt, mégis adtak...

Cimkefelhő
hr álláskeresés coaching karrier e-learning motiváció vezetés állásinterjú munkavállaló vezető munkáltató toborzas elearning önéletrajz állás Scotwork tárgyalás Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda Linkedin Dr. Kocsis Ildikó tárgyalástechnika stressz Munka Törvénykönyve kiválasztás képzés munka felmondás változás szervezetfejlesztés tippek érthető jog online tanulás scotwork coach önismeret tanulás szabadság vezetőfejlesztés tárgyalásikészség-fejlesztás tipp siker
Facebook
HR Portal
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu