logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2012.11.14 - 10 éve
wwieland

A fejlesztés dimenziói

„Döntéseid 99%-át nem te hozod—hanem a beprogramozott viselkedésformáid hozzák helyetted, hiába gondolod, hogy te választasz” (Brian Klemmer)

Eredményes szervezetek, elismert fejlesztők és világhírű szakemberek rendíthetetlenül kutatják a hatékony fejlesztés összetevőit. Min múlik, hogy egy képzés, tréning tartalma maximálisan beépül-e a mindennapjainkba? Mitől függ az, hogy valódi változás áll be a működésünkben, életünkben, amely nem csak ideig-óráig tart, hanem maradandó?

Íme az útmutatás!

A siker 8 pontban foglalható össze:

  1. Eltökélt szándék
  2. Pontos célmeghatározás
  3. Kidolgozott stratégia
  4. Érzelmi elkötelezettség elnyerése
  5. Lépésről lépésre
  6. Támogató funkciók kialakítása
  7. Mérés
  8. Ünneplés

Van azonban egy rossz és egy jó hírem. Az író jogán a rossz hírrel kezdem: „Ha önmagában az útmutatás elegendő lenne, akkor mindnyájan karcsúak, gazdagok, és boldogok lennénk.” Így a fenti útmutatásom sem ér önmagában egy fabatkát sem.

A jó hír azonban, hogy mégis el lehet érni a tartós változást, fejlődést ezekkel a lépésekkel abban az esetben, ha vesszük a fáradtságot, hogy feltárjuk milyen külső és belső akadályok vannak a fejlődés útjában.  Külső akadályok, melyek a rajtunk kívül álló tényezők révén képződnek. Egy részüket előre lehet sejteni, akár fel is lehet rájuk készülni, de a többi teljesen váratlanul, a legmeglepőbb fordulattal jelennek meg a cél elérése közben. Gyakran már az is segít, ha tudomásul vesszük: Akadályok mindig is lesznek, de elegendő a váratlanokkal akkor foglalkozni, amikor azok előállnak.

Belső akadályaink egy jelentős része rejtve van saját magunk előtt is. Hiteink, meggyőződéseink, programjaink észrevétlenül alakítják életünket, működésünket, és azt gondoljuk, hogy ezeken nem tudunk változtatni, mert hát „ilyenek vagyunk!”. Viszont nagyon gyakran ezek a láthatatlan meggyőződések gátolják a változást, az eltökélt szándék megfogalmazódását, elköteleződést. Ez éppúgy igaz az egyénre, mint egy szervezetre.

„Döntéseid 99%-át nem te hozod—hanem a beprogramozott viselkedésformáid hozzák helyetted, hiába gondolod, hogy te választasz” (Brian Klemmer)

A tudatosság növelése a kulcs. Ha valaki képes a figyelmét irányítani, akkor már arra is képes, hogy észrevegyen dolgokat, ami eddig láthatatlan volt. A figyelem akkor jó, ha ítéletmentes, és csupán a semleges megfigyelő állapotából látja az embereket, viselkedéseket és helyzeteket. Fontos, hogy felismerjük, az Ego azon ügyködik, hogy kitöltsön hézagokat a saját értelmezése és feltételezése szerint, amely a folytonosság, és teljesség igénye által vezérelt „jótékony” cselekedet a részéről. Viszont ezzel nagyon sok galibát okoz, mint jól tudjuk. Akkor tudunk a legtöbbet tanulni az élettől, egy-egy helyzetből, a tréningen, ha képesek vagyunk megfigyelőként jelen lenni. Erre tanít meg az Avatar …

Címkék:
wwieland

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2022-08-05 11:24:57
Elindult a négynapos munkahét-kísérlet június 1-gyel – az Egyesült Királyságban
2022-08-02 14:22:32
Te is utálod a “networking” szót? Kapcsolatépítés másképpen
2022-08-02 08:25:11
Optimizáljuk a HR folyamatokat és digitalizáljuk… újabb infók?
A vizuális fejlesztés tárháza

...egy blog a HR Blogon...

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2022-05-19 10:39:48 | E-learning

    Gamifikáció előnyök és hátrányok

Cimkefelhő
hr álláskeresés coaching karrier e-learning motiváció vezetés állásinterjú munkavállaló vezető toborzas önéletrajz állás munkáltató elearning Linkedin Dr. Kocsis Ildikó stressz képzés munka kiválasztás online tanulás tippek Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda változás szervezetfejlesztés Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve coach önismeret felmondás tanulás tipp érthető jog szabadság siker tárgyalástechnika Y generáció kommunikáció együttműködés
Facebook
HR Portal
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu