Betegségből adódóan 53 %-os egészségkárosodásom van, a rehabilitációs eljárás már lezárult, rokkantsági járadékot fognak folyósítani részemre. Az elkövetkezendő hetekben 4 órás részmunkaidős állást vállalok egy cégnél. A munkaügyes közölte, hogy 20 perc munkaközi szünetet kell ledolgozni a négy órán felül, mert náluk ez a szokás. Így a munkaidőm 7.20-tól 11.40-ig tart. Kérdésem, hogy jogoson dolgoztatnak-e le velem 20 perc munkaközi szünetet?
Közalkalmazottként dolgozom. 2022. aug.-ban megkaptam a 30 évre járó 3 havi jubileumi jutalmat. Azóta úgy hallottam, a fizetés nélküli szabadság... Teljes cikk
Heti 1 órában dolgozó munkavállalónak éves szinten hány nap szabadság jár? 1968-ban született, gyermeke nincs, kedvezményei sincsenek. Teljes cikk
Lábsérülésem miatt sajnos nem tudom tovább folytatni a munkámat, ezért kértem a munkáltatómat, hogy készítse el és küldje el számomra a kilépő... Teljes cikk
Általános iskolában dolgozom, jelenleg 62 éves vagyok, és teljes (100%-os) munkaidőben alkalmaznak. A kérdésem a következő: Jogosult-e a munkáltató... Teljes cikk
A munkahelyi átszervezés során a pozíció, amelyben dolgoztam megszűnésre került, és ennek tudomásomra adásakor a munkáltató alacsonyabb beosztást... Teljes cikk