67 éves korukig kell dolgozniuk a lengyeleknek
A lengyel parlament alsóháza ma délelőtt heves vita után elfogadta a nyugdíjreform törvényt, amelynek értelmében a nyugdíj korhatárát egységesen 67 évre emelik - írja a Napi Online.
Az ellenzék hevesen támadta a törvényjavaslatot, amit "nyugdíjas eutanáziának, nyugdíjcsalásnak, éhség-nyugdíjnak" nevezett.
A javaslat szerint 2013-tól évente három hónappal emelkedik a korhatár, így a 67 évet a férfiaknál 2020-ban, a nőknél 2040-ben éri el. Megszűnik az előrehozott nyugdíj, de belép egy új forma, a részleges nyugdíj, amihez a nőknél befejezett 62 éves kor és 35 évnyi munkaviszony, a férfiaknál 65 év és minimum 40, munkában töltött év szükséges, ekkor nyugdíjuk 50 százalékára nyernek jogosultságot.
Napi Online
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az Európai Unióban a 15-29 éves fiatalok 5,8 százaléka él súlyos anyagi és társadalmi nélkülözésben, ez az arány valamivel alacsonyabb, mint a... Teljes cikk
Németországban vita folyik arról, hogy szükséges-e eltörölni egy munkaszüneti napot a gazdaság élénkítése érdekében. Bár Európához mérten az... Teljes cikk
Olaszországban a szavazásra jogosultak 30,6 százaléka járult az urnákhoz, ami érvénytelenné tette a vasárnap és hétfőn rendezett népszavazást... Teljes cikk
- Alacsonyabb nyugdíjkorhatárt szeretne a Z generáció 5 hónapja
- Történelmi fordulat: a lengyel minimálbér magasabb lett mint az amerikai 6 hónapja
- A legtöbb magyar arra számít, hogy 70 éves kora után is dolgoznia kell 7 hónapja
- Megszavazták: ebben az európai országban munkaszüneti nap lehet december 24. 7 hónapja
- "Kivándorló államból bevándorló állam" - Lengyelország új migrációs stratégiát fogadott el 9 hónapja
- Csak így lesz fenntartható a magyar nyugdíjrendszer 9 hónapja
- Nem fogja átalakítani a kormány a magyar nyugdíjrendszert 9 hónapja
- Emelni kell a magyar nyugdíjkorhatárt? 9 hónapja
- Hány évet kell dolgozni a nyugdíjig? 9 hónapja
- Ausztriában dolgozik? Legalább ezt tudnia kell az osztrák nyugdíjrendszerről 10 hónapja
- Ezt adhatják a cégek nyugdíjba készülő dolgozóiknak 11 hónapja