A Corvinus a legjobb egyetem?
A Heti Válasz felmérésében 15 felsőoktatási rangsorból hat helyen a Corvinus az első, így az ország legjobb egyetemének is nevezhetnénk a régi Közgázt.
A hetilap csütörtöki számában a tavalyi felvételi eljárásban legnépszerűbb 15 szak esetében rangsorolja az intézményeket. Összeállításukat idén első alkalommal jelentették meg közösen a felvi.hu portált kezelő az Educatio Nonprofit Kft.-vel.
A gazdálkodás és menedzsment képzésben az első helyen a Budapesti Corvinus Egyetem végzett, amelyet a Műegyetem és a Pécsi Tudományegyetem karai követnek. A mostani tanévben 27 hazai egyetem vagy főiskola indított nappali munkarendű gazdálkodási és menedzsment alapszakos képzést.
A gazdaságinformatikus képzésben első helyen szintén a Corvinus áll, amely után a Budapesti Gazdasági Főiskola és a Szegedi Tudományegyetem karai jönnek. Ilyen képzést 15 intézmény kínál.
Gépészmérnöki képzésben első helyen a Műegyetem van, amelyet a képzeletbeli dobogón az Óbudai Egyetem követ, harmadik helyen a Miskolci Egyetem gépészkara áll. Idén 12 egyetem vagy főiskola hirdette meg ezt a képzést. Villamosmérnöki képzésben hét helyen lehet részt venni, első a Műegyetem, utána a Pécsi Tudományegyetem és az Óbudai Egyetem következik.
Jogásznak nyolc intézményben lehet idén tanulni. A rangsor első helyén az ELTE, második helyen a Pécsi Tudományegyetem, harmadik helyén pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi kara áll.
Kereskedelem és marketing szakra 16 főiskola illetve főiskolai és egyetemi kar vett fel hallgatókat. Az első három helyen fővárosi kar szerepel: a Corvinus, a Budapesti Gazdasági Főiskola két kara. Pénzügy és számvitel képzésben 17 intézmény közül válogathattak a diákok, a lista élén a Corvinus áll, utána a Budapesti Gazdasági Főiskola és Pécsi Tudományegyetem jön.
Mérnökinformatikusnak 12 intézményben tanulhatnak a hallgatók. Első helyen a Műegyetem, másodikon holtversenyben a Pannon Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kara áll. Műszaki menedzser képzésre 15 intézmény hirdetett keretet, első a Műegyetem, amelyet a Széchenyi István Egyetem és a Pannon Egyetem követ.
Nemzetközi gazdálkodás képzés 13 intézményben tanulható, az összesítés szerint első a Corvinus, amely után a Pannon Egyetem és a Műegyetem karai jönnek.
Óvodapedagógus szintén 13 intézményben lehet valakiből, a rangsor élén az ELTE szerepel, utána a Nyugat-magyarországi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem karai következnek.
Pszichológiát hat intézményben indítottak, itt első az ELTE lett utána a Szegedi Tudományegyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem.
Turizmus-vendéglátás szakra 16 intézménybe lehetett jelentkezni, a legjobb eredményeket a Corvinus és a Budapesti Gazdasági Főiskola mutatja, utánuk a Nyugat-magyarországi Egyetem képzése következik.
A lap a képzések áttekintése mellett a költségtérítésekről költségtáblát is közöl. A mellékletet kiegészítették a legjobb intézmények legjobb szakjain oktató sztártanárok portréjával, valamint bemutatják, mennyit ér a diploma az egyes képzési területeken. A Diplomás Pályakövetési Rendszer adatsorai segítségével hiteles mutatókkal rendelkeznek a várható keresetekről, a munkakeresés átlagos időtartamáról, illetve a külföldi munkavállalás gyakoriságáról. A felvételizők döntését segíti a külföldi ösztöndíj-lehetőségek részletes bemutatása is.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Meghossszabbítják az év végéig felvett diákhitelek kamatstopját 3 hete
- Ezeket a készségeket keresik a munkaadók állásinterjún 3 hete
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 1 hónapja
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- A világ élvonalában? - újabb mérföldkő a Semmelweis Egyetem történetében 2 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 2 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 2 hónapja
- Felmérés: a felsővezetők jobbra értékelik saját teljesítményüket iparági versenytársaiknál 2 hónapja
- Stratégiai szemléletű HR szakembereket képez az ELTE PPK 2 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 3 hónapja
- Szinte teljesen eltűntek az egyetemista és a 30 év feletti nyelvvizsgázók 3 hónapja