Amikor a céget okolják a dugóért - meghökkentő munkaügyi perek
Nemcsak a munkáltató hibájából adódhatnak cifra munkaügyi perek. Indított már pert munkavállaló csúcsforgalom sőt még munkahelyi unalom miatt is. Rendhagyó külföldi válogatás munkáltatójukat perlő szakemberek meghökkentő sztorijaiból.
Senki nem szereti a forgalmi dugók miatt ellehetetlenülő közlekedést, a csúcsforgalomban araszolást és a fentiek miatti késéseket. Ám a többség aligha tenné felelőssé munkáltatót a hasonló körülmények miatt.
Forgalmi dugók miatt perelt a marketinges
Nem úgy a New Jersey-ben élő Andrea DeGerolamo. A Fulton Financial egyik korábbi marketingkoordinátora ugyanis pont azért perelte be a vállalatot, mert úgy érezte: depresszió, kimerültség, -és kiégés miatti betegszabadságára azért került sor, mert a vállalat nem tette számára lehetővé, hogy ne a legnagyobb csúcsforgalomban kelljen az irodát megközelítenie. DeGerolamo a betegszabadság leteltével új, a csúcsforgalmat kiküszöbölő munkarendet kért, értelemszerűen későbbi érkezéssel és korábbi távozással. A vállalat eleinte látszólag méltányolta a kérelmet. Öröme nem tarthatott túl sokáig.
... visszaminősítették és elbocsátották...
A marketingest - fizetéscsökkentés mellett - kevesebb kihívást nyújtó, irodai munkakörbe helyezték át. És miután később a vállalat etikai bizottságánál is kifogásolta a történteket, válaszreakcióként ki is rúgták állásából. A rendhagyó ügy végül átkerült Camden-be. Ám a szakértők szerint főleg a méltánytalanul kapott fizetéscsökkenés és kedvezőtlenebb munkakör miatt a per sikerre is vihető.
Munkahelyi unatkozás miatt perelte a parfümgyárost

Prózaibb, de nem kevésbé meghökkentő indokot talált a munkáltatója elleni perre egy francia illatszer - gyártó vállalat alkalmazottja. A 44 éves Frédéric Desnard azért ment perre az Interparfume ellen, mert úgy érezte: munkaköre nem nyújt elég impulzust, kevés a kihívás és unatkozik. Desnard így évi 90 ezer dolláros fizetése mellé 400 ezer dolláros ”bánatpénzt” követelt a cégtől. Lépését később azzal is indokolta: előzőleg felettese győzte meg arról, hogy jobban érezné magát egy alacsonyabb, de kevesebb kihívásokkal kecsegtető munkakörben. A pozícióváltás miatt bekövetkező unalomra, ürességre és kiégésre azonban nem számított.
Kétszer bukott záróvizsgája miatt perelt az ápoló-hallgató
Ám akadnak időnként annyira harcias ”jogvédők”, akik már a szakmatanulás közben perre mennek a velük kapcsolatban álló létesítményekkel. A Pennsylvania-i Misericordia University ápolónőnek készülő diákja, Jennifer Burbella például azért perelte be az egyetemet, mert kétszer is megbukott a záróvizsgán. Burbella lényegében azért folyamodott ehhez a módszerhez, mert úgy érezte: nem elég, hogy vizsgadrukkja és depresszív hajlamai amúgy is hátráltatták a vizsga sikerét, még a professzorok se viselkedtek vele túlságosan együttműködően és segítőkészen. És hiába kért az ismételt vizsga idejére nyugodt, stressz-mentes környezetet, hosszabb rendelkezésre álló vizsgaidőt és professzori segítséget, az intézmény mindezt nem teljesítette.
Aki a munkáltatóját okolja a saját börtönbüntetése miatt
Az egyik legbotrányosabb és egyben leginkább tragikomikus munkáltató elleni per már Edward Brewer nevéhez fűződik. Az amerikai Sandusky- ban élő és 2002-ben nemi erőszak miatt tízéves börtönbüntetésre ítélt kórházi alkalmazott 2 millió (!!!) dollárra perelte be a létesítményt. Méghozzá azért, mert Brewer úgy gondolta: lényegében a kórház felelős a történtekért, hiszen hanyagságból nem akadályozták meg az épp a kórházban tartózkodó páciens elleni erőszak elkövetésében. A bíróság ezzel szemben úgy érvelt: mivel az elítélt maga határozott úgy, hogy bűncselekményt fog elkövetni, a történtekért, a bűncselekményért és az érte kapott börtönbüntetésért is csak saját magát okolhatja.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mrsán Zoltán egy évvel ezelőtt költözött ki Dániába. Multimédia szakon tanul Kolpingban és részmunkaidőben dolgozik. Hogyan jutott ki? Mennyi... Teljes cikk
Dánia május elsejétől megnyitja álláspiacát a 2004-ben csatlakozott uniós tagországok - köztük Magyarország - munkavállalói előtt. Ez azt... Teljes cikk
Pályakezdők körében nagyobb, ám még több éves munkatapasztalattal rendelkező körében is megfigyelhető bizonytalanság, mit tehet meg a főnök a... Teljes cikk
- "Elárultak minket a gépek" – íme 40 szakma, amit az AI a kihalás szélére sodor 1 hónapja
- Jön az emberi munkakvóta: törvény írhatja elő, mennyi embernek kell maradnia a robotok között 1 hónapja
- Íme 4 lépés, amivel bármilyen munkahelyi vita elsimítható 2 hónapja
- Generációs különbségek 3 hónapja
- Grafológia: Áltudomány vagy hasznos eszköz? 4 hónapja
- Háromból egy amerikai munkavállaló szerint az elnökválasztás hatással lesz a karrierjére 1 éve
- Érvek és ellenérvek - kell-e kezelni és hogyan a munkahelyi politizálást? 1 éve
- Minden ötödik brit vitatkozott már kollégáival a politikáról az irodában 1 éve
- Megtiltható a politizálás a munkahelyen? 4 éve
- Románc az irodában - filmek, amelyeket nem érdemes kihagyni 4 éve
- Luxus a munkában - görög módra 7 éve


Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?