Az ELTE a legjobb hazai egyetem
Az immár tízedik éve zajló, egyedülálló országos hallgatói vélemény-kutatás eredményei megfelelnek az objektív kiválósági adatoknak: a fővárosi Eötvös Loránd Tudományegyetem a legszínvonalasabb hazai felsőoktatási intézmény - derül ki az Educatio Nonprofit Kft. legfrissebb vizsgálatából.
A felvételi adatok adatelemzése, a minőségi jellemzők feldolgozása valamint a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet által lebonyolított 2009-es hallgatói véleményfelmérés azt mutatja, hogy továbbra is az Eötvös Loránd Tudományegyetem a legjobb, legszínvonalasabb hazai felsőoktatási intézmény. Az ELTE az egyik leggazdagabb képzési kínálattal rendelkező egyetem, karai az első vagy a második legjobbnak számítanak a többi intézményben tanuló diákok szerint is.
Több képzési területen kiemelkedően jó értékelést kapott továbbá a Debreceni Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem. Elsősorban az orvosi képzésterületen kapott magas osztályzatainak köszönhetően szerepelt jól a viszonylag szűk képzési profilú Semmelweis Egyetem. Ugyanez igaz az agrárképzésben a Szent István Egyetemre.
Az elmúlt tíz év rangsorkutatásainak ismeretében nem meglepő eredmény, hogy a nagy múltú állami egyetemekkel Magyarországon általában sem a főiskolák, sem a nem állami egyetemek, sem az utóbbi időben nagyrészt főiskolai karokból egyetemmé fejlesztett intézmények nem tudják felvenni a versenyt. Néhány képzési területen találkozhatunk csak egy-egy kivétellel. Így pl. a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folyó jogászképzés, a Budapesti Műszaki Főiskola műszaki és informatikus képzései, a Budapesti Gazdasági Főiskola és a Nemzetközi Üzleti Főiskola gazdasági képzései, a Budapesti Kommunikációs Főiskola kommunikáció és médiatudományi képzései örvendenek széleskörű elismertségnek.