Az interaktív vágódeszka tervezője nyerte a Sharp gyakornoki ösztöndíját
Egy brit egyetemista, Siobhán Andrews lett a Sharp Europe kreatív ötleteket gyűjtő pályázatának győztese. A nyertes az interaktív vágódeszka, a Chop-Syc megtervezésével érdemelte ki az első helyet. A vágódeszkába épített érintőképernyős tablettel akár az ételek elkészítése közben is kereshetünk recepteket vagy főzési tippeket az interneten.
A győztes ötlet több mint 70 másik pályamunkát előzött meg a Sharp #GetItDownOnPaper elnevezésű versenyén, melyen a diákok a mindennapokban felmerülő egyszerű problémákra adhattak kreatív választ. A Chop-Syc ötletét az adta az egyetemista lánynak, hogy nehézkesnek találta főzés közben a szakácskönyvek lapozgatását, miközben a keze vizes vagy ragadós volt a főzéshez használt alapanyagoktól.
"Ez az interaktív konyhai eszköz alapvetően két funkciót köt össze. Használható hétköznapi vágódeszkaként, ugyanakkor internethozzáférést is biztosít, így könnyedén olvashatunk az egészséges ételek elkészítéséről vagy éppen az adagok elrendezéséről is főzés közben."- mondta Siobhán, aki terméktervezést tanul a Falmouth Egyetemen.
A képernyő edzett, karcálló üvegből készül, az újratölthető tartólapnak köszönhetően pedig nem kell akkumulátorhoz sem csatlakoztatni. A tervező a praktikumra is külön figyelmet fordított. A vágódeszka 2 mm-es pereme a konyhai felületek tisztántartásában segít, emellett az eszköz egyik végén a képernyő enyhén domborodik, ezzel megkönnyíti az ételek átöntését a serpenyőbe.
"Lenyűgözött minket, hogy milyen sok érdekes és egyedülálló ötlet érkezett a pályázatra, a tervek között volt minden a győztes elektronikus vágódeszkától a hulladéklerakó rendszeren át a különböző okostelefon alkalmazásokig. Azok az órák, amelyeket a győztes kiválasztásának szenteltünk, élénk eszmecserévé változtak, és számos ötletet továbbgondoltunk, már-már brainstormingba fordult át a beszélgetés. Nagyon várjuk, hogy Siobhán csatlakozzon hozzánk központunkban. Biztos vagyok benne, hogy új színt fog hozni mérnöki és tudományos munkánkba egyaránt"- mondta Ian Thompson, a Sharp Laboratories of Europe ügyvezető igazgatója.
A Sharp Laboratories kutatóközpontban a legmodernebb tudományos megoldásokon dolgoznak a szakemberek. A központ nevéhez olyan fejlesztések köthetők, mint például a mobil LCD technológia, valamint a "labor a tenyerében" eszköz, amely akár pár perc alatt képes a vérvizsgálatra. A Sharp folyamatosan keresi a befektetésre érdemes, új ötleteket, a Chop-Sycet pedig olyannyira lenyűgözőnek találta, hogy az ötletből akár valóság is lehet.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Elindult a Talent Bridge országos HR-esetmegoldó verseny – a jövő HR- szakembereit keressük 4 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 5 hónapja
- 100-ból 1: nyári mentorprogram könyvelő cégnél fagyispult helyett 6 hónapja
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 9 hónapja
- Valódi tapasztalat, valódi kihívások - Már két hónapja fut a Market KarrierÉpítő gyakornoki program 11 hónapja
- A munkáltatók továbbra is tervezik gyakornokok felvételét, de a gyakornokság utáni állásajánlatok száma csökken 11 hónapja
- Gyakornokból lojális szakember – Mi a sikeres utánpótlás titka? 12 hónapja
- Hankó Balázs: "Ez az Erasmusnak nem jött össze" 12 hónapja
- Pályakezdők: a bruttó 700 ezer forintos kezdő fizetés már szinte alap 13 hónapja
- Kétszázötven elsőévesnek kínál alapítványi ösztöndíjat az SZTE 1 éve
- Már csak két hétig lehet jelentkezni a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Programra 1 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben