Bevándorlás: Cameron enyhíthet követelésein
Vasárnapi brit lapok egybehangzó értesülései szerint David Cameron miniszterelnök hajlandó lenne enyhíteni, sőt akár ejteni is az EU-bevándorlás szabályainak reformját célzó egyik fő követelését. A Downing Street ugyanakkor cáfolta az értesülést.
A The Sunday Times forrásai szerint a brit kormányfő nem jegelte véglegesen ezt a reformkövetelést, de a jövő heti EU-csúcson egyértelműen jelzi majd, hogy kész alternatív javaslatok megfontolására, ha a társállamok elő tudnak állni ilyenekkel.
A The Sunday Telegraph által idézett kormányzati illetékesek szerint ugyanakkor Cameron kész "teljes mértékben ejteni" a külföldi EU-munkavállalók szociális ellátásának átfogó reformját célzó elképzeléseit, mivel már közvetlen tanácsadói is beletörődtek, hogy ezt nem sikerül elfogadtatni a többi EU-tagállam vezetőivel. Az uniós társállamok ugyanis diszkriminatívnak tartják ezt a brit reformkövetelést.
A Downing Street szóvivője mindazonáltal vasárnap a BBC-nek kijelentette: "egyszerűen nem felel meg a valóságnak", hogy Cameron a jövő heti EU-csúcson teljes egészében visszavonná e reformköveteléseit. A miniszterelnöki hivatal illetékese szerint Cameron "kész különböző módokon kezelni" ezt a kérdést, de mindenképpen el kell érni egy olyan egyezséget, amellyel ellenőrzés alatt tartható az Európai Unió társállamaiból Nagy-Britanniába irányuló bevándorlás.
David Cameron a múlt hónapban ismertette hivatalosan a brit kormány EU-reformigényeit. A Brüsszelnek és a társállamok kormányainak megküldött javaslatcsomagban kiemelt helyen szerepel az a szigorítási terv, amelynek alapján a más EU-tagállamokból Nagy-Britanniába érkező munkavállalók négyévi folyamatos, bejelentett, legális munkaviszony után férhetnének csak hozzá a brit szociális ellátórendszer szolgáltatásainak teljes köréhez.
Cameron a szigorítások indokai között említette, hogy a brit kormány adatai szerint az utóbbi négy évben Nagy-Britanniába érkezett külföldi EU-bevándorlók 40 százaléka vesz igénybe valamilyen brit szociális támogatást; ez több mint 220 ezer olyan külföldit jelent, akit a brit jóléti kassza segélyez.
A konzervatív párti brit kormány 2017 végéig népszavazást tervez Nagy-Britannia EU-tagságáról. London azonban a referendum előtt újra akarja tárgyalni az EU-hoz fűződő viszonyrendszerét Brüsszellel, és szándékai szerint a tárgyalások egyik központi eleme az unión belüli szabad munkaerőmozgás újraszabályozása lenne.
Cameron a jóléti ellátások szigorítása mellett szeretné elérni azt is, hogy az EU-hoz ezután csatlakozó országokra mindaddig ne vonatkozzék a szabad munkaerő-áramlás alapelve, amíg gazdasági fejlettségük nem kerül sokkal közelebb a jelenlegi uniós tagországokéhoz.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Görögországban heves vitákat váltott ki a munkaügyi minisztérium új törvényjavaslata, amely lehetővé tenné, hogy ugyanazon munkáltatónál napi... Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa... Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre júniusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi... Teljes cikk
- Ki fogja elvégezni a "piszkos munkát", ha szigorítják a bevándorlást? 2 hete
- Új HR igazgató a Process Solutions-nél 3 hete
- AI-szakértők és orvosok előnyben, másoknak szigor: jön az új bevándorlási rend 2 hónapja
- Mi a leggyakoribb felmondási ok és miért nem meri kimondani senki? 2 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 3 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 3 hónapja
- Pintér Sándor: a munkavégzés nem korlátlan és nem hosszabbítható meg automatikusan 3 hónapja
- A britek 78%-a aggódik a megélhetése miatt, de nem merik elmondani munkaadójuknak 3 hónapja
- Több tízezer autóipari munkahely megszűnését okozhatják az amerikai importvámok 3 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 4 hónapja
- Bejelentették, mekkora lesz a nyugdíjkompenzáció és mikor érkezik 4 hónapja