Kevés magyar dolgozó kapcsolódik be a munka nemzetközi világába
A világ munkavállalóinak 27 százaléka rendszeres kapcsolatban áll más országok dolgozóival, míg a magyar foglalkoztatottak ennél jóval kisebb arányban - 14 százaléknyian - kapcsolódnak be a nemzetközi vérkeringésbe - derül ki az Ipsos Zrt. legfrissebb, a Reuters megbízásából készített felméréséből.
Az orosz, a lengyel és a magyar munkaerő is inkább otthoniakkal tölti el a 8 órát, 14-14 százalékuknak szükséges együttműködnie idegen ország dolgozóival. Az viszont közös vonása minden országnak, hogy főképpen a diplomások, a magas jövedelműek és a 35 év alattiak részesei a munka nemzetközi világának.
Azok közül, akik más országok munkavállalóival állnak rendszeres kapcsolatban, tízből heten az angol nyelvet jelölték meg a kommunikáció nyelveként. A magas jövedelemmel rendelkezők, a diplomások körében még az átlagosnál is elterjedtebb üzleti nyelvként az angol: háromnegyedük ezt használja.
Leginkább az észak-amerikaiak (76 százalék) jelezték, hogy angol nyelven --– tehát az anyanyelvükön - tartanak szakmai kapcsolatot más nemzetek polgáraival, őket az Ázsia és a Csendes-óceáni térség (72 százalék), a Közép-Kelet és Afrika (67 százalék), Európa (63 százalék) és Latin-Amerika (33 százalék) munkavállalói követik.
A spanyol nyelv a második leggyakoribb nemzetközi kapcsolattartási eszköz, de 5 százalékos említési arányával jócskán lemarad az angol mögött. A spanyolt a mandarin (4 százalék) és a francia (3 százalék) követi. Két százaléknyian jelölték meg a németet, az arabot, a hindit, az olaszt és az oroszt, mint közös üzleti nyelvet.
Az Ipsos 26 ország, köztük Magyarország munkavállalóit vonta be a felmérésbe.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Bár Jeff Bezos vagyona ma több száz milliárd dollárra rúg, az Amazon alapítója évtizedek óta mindössze évi 81 400 dolláros alapbért vesz fel... Teljes cikk
Egy olasz bírósági döntés új megvilágításba helyezte a munka és a magánélet egyensúlyát: bizonyos esetekben a beteg háziállat ellátása is... Teljes cikk
Egy kaliforniai kínai étteremben váratlanul elszabadult egy táncoló humanoid robot: az "ünneplő" módba kapcsolt gép nem volt hajlandó leállni,... Teljes cikk
- Tényleg a 72 órás munkahét a megoldás? Egy orosz milliárdos szerint igen 2 hete
- Ahol több a távmunka, ott több gyerek születik - állítja egy kutatás 2 hete
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 2 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 3 hete
- Work-life balance 3 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 3 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 3 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 1 hónapja
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 1 hónapja
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?