Kudarc jutott a szorgalmasan dolgozó romáknak
Igricen, a borsodi kistelepülésen egy három évvel ezelőtt indított program keretében hetven cigány család próbál zöldségtermesztésből megélni, idén azonban siker helyett kudarc jutott nekik. A fő termésüket, az uborkát a németországi járvány miatt nem tudták értékesíteni, paradicsomukat, paprikájukat pedig július végén jégeső verte szét írja a Népszabadság.
Nótár Zoltán, a helyi uborkatermelő-szövetkezet elnöke elmondta, a felvásárlók sorra visszamondták az előzetesen megkötött szerződéseket, mert az uborka iránti kereslet drasztikusan visszaesett. A tyukodi konzervgyár az elnök szerint szintén visszafogta a felvásárlást. Segítségért fordultak Balog Zoltán társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárhoz, aki Nótár Zoltán szavai szerint ötmillió forintos rendkívüli támogatást ígért a szövetkezetnek. Ez azonban nem oldja meg a helyzetüket, az összeg az adósságaik felét sem fedezi, a hetven család elmaradt bevételét pedig végképp nem tudnák belőle kigazdálkodni.
Népszabadság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Új vállalkozásfejlesztési központot hoztak létre a romák elhelyezkedésének támogatására 1 éve
- Újabb megoldási javaslat érkezett az égető munkaerőhiányra 2 éve
- Példamutató program a romák álláshoz segítéséhez 3 éve
- Van már olyan általános iskola, ahol a nyelvtanár tanítja a kémiát 3 éve
- Tízezer hátrányos helyzetű gyermeket támogat az Útravaló ösztöndíjprogram 4 éve
- Így nyisson a cég a fiatal roma munkavállalók felé 5 éve
- Közel 4 milliárd forintból gazdálkodhat jövőre a Nemzeti Tehetség Program 5 éve
- Elkezdődött az olaszországi közlekedési dolgozók sztrájkja 6 éve
- Adócsaló zöldségkereskedő-hálózatot leplezett le a NAV 6 éve
- Csökkent a szociális szövetkezetek száma 6 éve
- Más munkavállalói csoportok felé fordulnak a cégek 6 éve