Lengyelországban csökkent a munkanélküliség
A munkanélküliség 9,4 százalékosra csökkent a júniusi 9,6 százalékról, jelentették kedden a lengyel statisztikai hivatalban. Emellett júliusban tovább bővült a lengyel kiskereskedelmi forgalom, 14,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
A legtöbb munkahely megszüntetését a technológiai szektorban regisztrálták. Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzői várakozásoknál jelentősebben nőtt a foglalkoztatottak száma januárban az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet... Teljes cikk
Az európai ipari szakszervezetek felhívására a fémipari szektor szakszervezeti szövetsége tömeges megmozdulást szervezett szerda reggel Brüsszelben;... Teljes cikk
- Munkanélküliség az EU-ban: Spanyolország az élen, így áll Magyarország - grafikon 2 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása hazánkban nemek szerint 2 hete
- Optimistábban tekintünk a munkakereséssel járó kihívásokra, mint egy éve 1 hónapja
- Támogatást nyert el taglétszámának növeléséhez a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete 1 hónapja
- Így alakul az euróövezetben a munkanélküliség 1 hónapja
- Történelmi fordulat: a lengyel minimálbér magasabb lett mint az amerikai 1 hónapja
- Így állt a munkanélküliség Németországban decemberben 1 hónapja
- Így változott a munkanélküliségi ráta a férfiaknál és a nőknél - grafikon 2 hónapja
- Tízből négy német vállalat tervez leépítést 2025-ben 2 hónapja
- Öt országban nem érte el a munkanélküliség a 3 százalékot 2 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja