Rokkantosítási ügyek: újabb visszaélésekre derült fény
A kormány januárig kidolgozza a rokkanttá nyilvánítás új rendszerét. 220 ezer embert vezetnének vissza a munkába. Közben újabb 25 gyanús ügyet talált a hatóság, így 155-re nőtt az ilyen esetek száma - hangzott el a Magyar Rádió műsorában.
Pósfai Gábor főigazgató a Krónikának azt mondta: tíz esetben már kezdeményezték az ellátás visszavonását. Hozzátette: gyakran előfordul, hogy megállapítják valakiről, hogy súlyosan beteg, de az egészségbiztosító nyilvántartása szerint egyetlen orvosságot sem váltott ki. Egyébként a vizsgálat eddigi adatai szerint ritkák a visszaélések - hangsúlyozta a főigazgató.
Magyar Rádió/hirado.hu
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A miniszterelnök bére is emelkedett, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek nem nőtt az állami fizetése. Teljes cikk
Kiemelkedő volt a keresetek növekedése az oktatásban, ahol a pedagógusok béremelése növelte meg jelentősen a rendszeres kereseteket, továbbá a nem... Teljes cikk
Egy hét alatt megduplázódott a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő támogatási programban a kifizetett összeg, már 20 milliárd forint... Teljes cikk
- Lejárt a határidő: új korszak kezdődik a munka világában 2 éve
- Jó hír a szállásközvetítőknek: többé nem élhetnek vissza erőfölényükkel a multik 2 éve
- Vészesen közeledik a határidő! Hogy legyen 2 héten belül visszaélés-bejelentő rendszered? 2 éve
- Visszaélés bejelentés rendszer - Kevesebb mint 30 nap a határidőig! 2 éve
- Hamarosan lejár a határidő: minden 50 főnél többet foglalkoztató cégnél kell, hogy legyen visszaélés-bejelentő rendszer 2 éve
- Minden, amit tudnod kell a megváltozott munkaképességűek ellátásairól és jogairól 2 éve
- Ezért hasznos a cégeknek a visszaélés-bejelentési rendszer: a bejelentések fele munkavállalóktól érkezik 2 éve
- Napok maradtak a visszaélés-bejelentési rendszerek kiépítésére 2 éve
- Érdemes időben felkészülni az új panasztörvény élesedésére 2 éve
- EY: az új jogszabály alapján egyszerűbb és biztonságosabb lesz jelenteni a cégeknél a korrupciót 2 éve
- Ennyi visszaélést talált a NAV a katás szerződéseknél 3 éve