A keresetért elhullani - hogyan tartható fenn az ember és a munkahely együtt?
Sok munkahelyi szokás - a hosszú munkaidő, a munka-magánélet konfliktus, a kiszámíthatatlan munkaórákból és elbocsátásokból eredő anyagi bizonytalanság, a munkakör feletti kontroll hiánya vagy a társadalmi támogatottság hiánya- ugyanannyira káros az egészségre és kapcsolatba hozható a halálozással, mint a passzív dohányzás, amely egy ismert rákkeltő. A vezetői gyakorlatok, a munkahelyi stressz és az egészségügyi kiadások közötti összefüggéseket kutatja Jeffrey Pfeffer, a Stanford Egyetem professzora, aki elnyerte a Rajk László Szakkollégium Herbert Simon-díját.
Számítások szerint a nem megfelelő munkahelyi szokások felelősek mintegy 120 000 halálesetért és mintegy évi 180 milliárd dollár felesleges egészségügyi kiadásért az Egyesült Államokban, de bizonyos munkahelyi szokások a világ minden pontján kínozzák az embereket.
A túlzott munkaterhelés például mintegy 600 ezer és 1 millió közötti halálesetért felelős Kínában évente. Ironikus, de a munkahelyen túlterhelést okozó munkahelyi szokások a munkáltatóknak sem előnyösek.
Idén májusban veszi át Budapesten Jeffrey Pfeffer, a Rajk László Szakkollégium diákjai által odaítélt Herbert Simon-díjat, amelyet 2004-ben alapítottak a Rajk László Szakkollégium diákjai. A díjjal a kollégium tagsága azokat az elméleti szakembereket kívánja elismerni, akik munkássága kiemelkedően hozzájárult üzleti problémák megoldásához, illetve jelentős hatást gyakorolt a kollégisták gondolkodására, szakmai fejlődésükre.