kapubanner for mobile

A mobileszközök a HR menedzsmentet is új feladatok elé állítják

A HR számára nagy kihívás, hogy miképpen lehet az új mobileszközöket, okostelefonokat, táblagépeket, illetve a közösségi média információit integrálni a vállalati, üzleti, szolgáltatási kultúrába. Erre tesz most kísérletet a Nexon új fejlesztési stratégiája.

"Egyre fontosabb, hogy az emberi tényezõvel hogyan tudunk gazdálkodni, tervezni, fejleszteni...A közeljövőben ezért egy teljesen új, negyedik generációs termékcsaládot vezetünk be, amivel újraértelmezzük a humánügyvitelt - mondja Ocskay Szilárd, Nexon alapító tulajdonos, ügyvezető igazgató a cég sajtóközleménye szerint.

Ocskay Szilárd egy csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón pedig úgy fogalmazott, a fő kérdés most az, hogy miképpen jeleníthetők meg a komplex problémák a gépeken, illetve miképpen teremthető meg az ügyfelek és a cégek alkalmazottai számára az azonnali korlátlan mobilitás például a közösségi médián lévő információkhoz, valamint a szolgáltatásokhoz való hozzáférésben – írja az MTI.


Közösségi média: a HR felmérheti, milyen a hangulat



A közösségi média HR-ben való felhasználása például azt is lehetővé teszi majd, hogy felmérjék, az adott vállalat különböző részlegein milyen a hangulat, és ez hogyan befolyásolja a termelékenységet. A Nexon ezen igényekre alapozva elkezdte egy negyedik generációs, egymilliárd forinthoz közeli költségvetésű HR szoftver fejlesztését. A 2012-ben megjelenő szoftver a vezetőket mobileszközön is támogatja abban, hogy kiválasszák a megfelelő munkatársakat. Így például új formában jeleníti meg a program az önéletrajzokat, és támogatja a gyors jövedelemkalkulációt. A szoftver, illetve az alkalmazott mobil eszközök lehetővé teszik azt is, hogy megszűnjenek a papírlapú nyilvántartások, például a munkaidő nyilvántartás.


A cégek a legtöbb változást a HR területén várják



Kudich Zsolt, a cég igazgatója elmondta: jelenleg világszerte már 5,1 milliárd embernek van mobil elfizetése, a közülük 1 milliárdan már mobileszközökön is dolgoznak. Hozzátette, hogy egy 700 vállalat részvételével végzet nemzetközi felmérés szerint a cégek a legtöbb változást a HR területén várják a követező évben, és például az Egyesült Államokban 50 százalékkal nő azon cégek száma, amelyek mobilszoftvereket is igénybe vesznek a bérszámfejtéshez és a HR menedzsmenthez.

A humánügyvitel üzletileg kritikus tevékenység, hiszen a munkavállalók adatai bizalmas információkat tartalmaznak, ezért a NEXON olyan termékeket, szolgáltatásokat, folyamatokat fejlesztett ki, amelyek banki szintű megbízhatóságot eredményeznek. Mindezt kiegészíti a folyamatos, garantált jogszabálykövetés, így a változásokhoz való alkalmazkodás sem az ügyfeleket terheli – olvasható a cég sajtóközleményében.

MTI/HR Portal
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ennél a cégnél a HR-es, a jogász és a pénzügyes is AI-fejlesztő - ez a jövő?

Az amerikai Checkr vezérigazgatója, Daniel Yanisse szerint az AI-korszakban már nem elég "csak" HR-esnek, pénzügyesnek vagy jogásznak lenni. A cég... Teljes cikk

Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal

Egy friss kutatás szerint a generatív AI nem csökkenti a munkaterhelést: feladatbővülést, folyamatos multitaskingot és elmosódó munkaidő-határokat... Teljes cikk