Az a cég, aki ma oktatásra költ, a jövőjére költ
Napi szintű problémává vált a hazai vállalatok számára a szakképzett munkaerő felvétele, illetve már ott tartunk, hogy szakképzetlen munkaerőből is hiány van - hangzott el a Magyarok a Piacon Klub által szervezett versenyképességet górcső alá vevő rendezvény csütörtöki nyitóbeszédében. Essősy Ákos, a MAPI Konzult Kft. üzletfejlesztési igazgatója, szerint a cégek számára a leghatékonyabb megoldás az lenne a fenti problémára, ha képesek lennének megváltoztatni a leendő és már meglévő munkavállalóikkal történő kapcsolatukat, és változtatnának a HR-rel (mint részleggel, stratégiával) szemben fennálló ódivatú nézeteiken is.
Az elmúlt időszakban megváltozott a toborzási technika is, a fejvadász cégek egy része sokkal agresszívebben kommunikál és gyűjti össze az egy területen dolgozó kiemelkedő szakmunkások, vagy dolgozók adatait.

Röviden összefoglalva a kerekasztal beszélgetésen elhangzott vállalatok vezetőinek véleményét azt mondhatjuk, hogy….
• …a jövő sikeres vezetője az lesz, akinél a szakmaiságot megelőzi az emberekkel való törődés igénye és képessége.
• …meg kell nézni a cégeinket kívülről: mit látnak belőlünk, rólunk mások? kell változtatnunk?
• …olyan küzdőtársakat (versenytársakat) kaptunk a ringbe, akikkel sokan nem vagyunk egy súlycsoportban. De vannak olyan eszközeink, amiket tudunk alkalmazni és addig alkalmazni is kell, amíg erre lehetőségünk van. Az áremelés partnereink felé csak akkor eszköz, ha már minden tartalékunk elfogyott.
• …a HR az üzletpolitikában ma a legfontosabb tényező. Használni kell az erejét.
• …nem szabad elfelejtenünk, hogy a mai digitalizált világban a munkavállalók közötti kommunikáció felgyorsult és semmi sem marad titokban.
• …muszáj befektetni a munkavállalók oktatásába/képzésébe, és ki kell használni minden olyan lehetőséget, ami a vállalatok rendelkezésére áll ebben a kérdésben.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Közeleg az év vége, a pénzügyi és HR büdzsé tervezetek vagy elfogadási vagy elfogadott fázisban vannak. Most a munkaidő-tervezést vesszük górcső... Teljes cikk
Az ötven legnagyobb magyar vállalat felsővezetőjének LinkedIn toplistáján az első helyen idén is a Jabilt vezető Kékesi Sándor végzett. Jelasity... Teljes cikk
Komoly kihívást jelent egy olyan komplex szervezet irányítása, mint a Szegedi Tudományegyetem. Állami feladatok és nagyon is piaci jellegű... Teljes cikk
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 1 hónapja
- Ekkor kezdi meg a dolgozók felvételét a Vulcan Shield Global Békéscsabán 2 hónapja
- Bizalmatlanságot szül az AI a toborzásban 2 hónapja
- Oroszország titkos fegyvere: munkaerő az egyik legzártabb diktatúrából 2 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 2 hónapja
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 2 hónapja
- Jégkorszak a munkaerőpiacon: se elbocsátás, se felvétel, se előléptetés 3 hónapja
- Pukkan az AI-lufi, jön a józanodás: mégis szükség lesz emberekre a munkahelyen? 3 hónapja
- Czomba Sándor elárulta, mikorra várható a 14. havi nyugdíj bevezetése 3 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 3 hónapja
- A kékgalléros valóság: élethelyzetek hatása a munka világára 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa