kapubanner for mobile

Havi 25 eurót kap, ha biciklivel megy munkába

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Februárban indul az olasz Bari városában az a program, amelyben azt akarják elérni, hogy minél többen járjanak biciklivel dolgozni -írja a 444.hu.

A városvezetés hajlandó pénzt is adni az embereknek, mivel 330 ezer lakost kellene átterelni az egészségesebb életmód felé -írja a 444.hu. Bárki beszállhat, de vállalnia kell, hogy biciklijét aztán egy GPS-adóval szerelik fel, és követni fogják, hogy mennyit bicikliznek. A tervek szerint minden munkába és munkából hazafelé megtett kilométerért 0,20 euró jár majd a résztvevőknek, míg a munkába menésen kívüli biciklizésért 0,04 eurót fizetnek majd. Az elszámolás havonta történik, és egy ember egy hónapban maximum 25 eurót kereshet.

Ezzel már máshol is próbálkoztak: Franciaországban egy cég, nem pedig egy önkormányzat próbálta rávenni az alkalmazottait a biciklire váltásra még 2014-ben, és Milánóban is kísérleteztek hasonló modellel 2015-ben. Egy holland tartományból is ismerni példát arra, hogy készpénzzel jutalmazták azokat, akik az autójukat biciklire cserélték a városban.

Előrejelzések szerint nem biztos, hogy átütő siker lesz a program, ha nem raknak mellé plusz szolgáltatásokat is. Példaként Dániát hozták fel: az autóról biciklire váltás sokszor nem is anyagi kérdés: Koppenhágában ugyan rendkívül sokan bicikliznek, de felmérések szerint csak elenyésző hányaduk teszi ezt azért, mert ez olcsóbb módja a közlekedésnek. Jelentősebb szempont viszont, hogy ez ott kényelmes módja az utazásnak, van megfelelő infrastruktúra és a város belső részein kisebb az autós forgalom, ami szintén kedvez a biciklizésnek.

444
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek