Így segítik a vállalatok a háború elől menekülőket
A cégek anyagi támogatással, adománygyűjtéssel nyújtanak segítséget az orosz-ukrán konfliktus elől menekülőknek.
Számos vállalat döntött úgy, hogy anyagilag, vagy más módon támogatja az orosz-ukrán háború elől menekülőknek segítséget nyújtó szervezeteket. Az E.ON Hungária két kiemelt stratégiai partnere, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet számára juttatja el az 50-50 millió forintos humanitárius támogatást.
Zajlik a menekültszállások energetikai infrastruktúrájának kiépítése is az ukrán-román határon, valamint Csehországban a cég szabadidős és rekreációs szállásainak biztosítása is megkezdődött a menekültek számára. Lengyelországban az E.ON ottani központjában pedig hálózsákokat, kötszereket és matracokat gyűjtenek, melyeket a Lengyel Vöröskeresztnek juttatnak el az energiavállalat munkatársai. Összességében a cégcsoport 1 millió eurót adományoz humanitárius segélyre.
A HVG Kiadó több millió forintos hirdetési felületet biztosít a humanitárius krízisben segítő civileknek. A Tesco 250 forintos adománykuponokat vezetett be, melyekkel a vásárlók az Ökumenikus Segélyszervezet ukrajnai humanitárius segélyprogramját támogathatják. A CIB csoport korábban arról számolt be, hogy 3 millió forint összegben azonnali humanitárius támogatást nyújt a segélyszervezeteknek.
Mint a Kreativ.hu írja, a Lidl kiskereskedelmi egységeit tulajdonló Schwarz Csoport a krízis kezdete óta különböző segélyszervezetekkel működik együtt a helyszínen, és már 3 millió euró értékben juttatott el pénzbeni és tárgyi adományokat, az összeget pedig 10 millióra emelte.
A Wargaming videójáték-fejlesztő cég egymillió dollárt adományozott az ukrán vöröskeresztnek. A cég az ukrajnai dolgozóit úgy segíti, hogy igyekszik megoldani a biztonságos lakhatásukat, előrehozta a bérek kifizetését, illetve pénzügyileg is támogatja az érintett munkatársak menekülését.
Az UNICEF 4 irodát működtet az országban, 140 munkatársával és 27 partnerszervezettel dolgozik folyamatosan az Ukrajnában lévő gyermekek védelméért, emellett adománygűjtő akciót indított.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) is lépéseket tesz az Ukrajnában dúló háború elől menekülők megsegítésére. Önkéntes tagjai, a regisztrált fővárosi, szálláskiadással foglalkozó vállalkozások, valamint a szállásadással foglalkozó cégeket tömörítő szakmai szervezetek megkeresésével felméri és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak továbbítja a budapesti és a főváros közelében elérhető szabad szállodai- és magánszállás kapacitásokat. A kamara önkéntes tagságába tartozó két budapesti szállodában már tartózkodnak kárpátaljai magyarok.
Az SAP 1 millió eurós adományt küld Ukrajna megsegítésére, és a szoftvereiket is felajánlják a humanitárius szervezetnek.
A Yettel péntektől több mint 40 ezer darab, előre feltöltött SIM kártyát biztosít az Ukrajnából menekülők számára . A SIM kártyákat előzetesen feltölti a mobiltársaság, így a rászorulók a következő szolgáltatásokhoz jutnak
- a kártya aktiválásának első napján korlátlan magyarországi mobilinternet hozzáférés
- 5GB mobilinternet (30 napon belül felhasználható)
- 50 perc belföldi hanghívás (30 napon belül felhasználható)
- díjmentes nemzetközi hívás alapdíjas ukrán telefonszámokra (visszavonásig)
- díjmentes roaming Ukrajna területén (visszavonásig)
fotó: MTI/Balogh Zoltán