Lamperth: A foglalkoztatás javítása a legfontosabb
Rövid, közép-, és hosszú távon is legfontosabb a foglalkoztatás javítása, a munkahelyek számának növelése - jelentette ki Lamperth Mónika kedden Mezőtúron. Az új szociális és munkaügyi miniszter szólt a Start Plusz és a Start Extra programokról, amelyek az Észak-Alföldön élő munkanélkülieknek is kitörési lehetőséget jelenthetnek.
Jász-Nagykun-Szolnok megyében 151 ezer 700 foglalkoztatott van jelenleg, ez több mint 7 ezerrel több, mint egy évvel ezelőtt, ugyanakkor a munkanélküliségi ráta is nőtt - tette hozzá a miniszter. Mivel a munkanélküli pályakezdők és alacsony képzettségű emberek száma még magas, úgy döntött a kormány, hogy a Start program eddigi eredményei alapján két új programot, a Start Plusz és a Start Extra programot indít el.
A Start Plusz a kisgyermekes édesanyák, a Start Extra pedig az alacsony képzettségű, tartósan munka nélkül lévők, illetve idősebb emberek munkaerőpiacra való visszatérését segíti. A program fedezetére rendelkezésre áll 40 milliárd forint - hangsúlyozta a miniszter. A Phare-projekt keretében kidolgozott új szolgáltatási modellt 2004-ben országszerte 21 munkaügyi kirendeltségen vezették be kísérleti jelleggel.
A modell az öninformációs rendszereket helyezi a középpontba, az ügyféltér már nem az ügyfélváró szerepét tölti be, hanem az önálló álláskeresés, információ szerzés, aktív tevékenység színtere.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 4 hónapja
- Megújul a Shell Hungary vezetősége - novembertől új HR-vezető is érkezik 5 hónapja
- Testvérek is összefoghatnak: új szabályok a 3%-os hitelnél 5 hónapja
- Otthon Start hitel: mennyi jövedelem elég a bankoknál? 6 hónapja
- A kontármunka drágább, mint valaha: ennyibe kerül, ha rossz szakembert választunk 6 hónapja
- Otthon Start: vállalkozók és vezetők tarolják le az állami hitelt? 6 hónapja
- A Csok Plusz mellett is igényelhető az Otthon Start Program 6 hónapja
- Első lakás önerő nélkül? Itt egy megoldási javaslat fiataloknak 7 hónapja
- Az ingázó dolgozók is jogosultak lesznek az Otthon Start hitelprogramra 7 hónapja
- Egymillió forintos otthontámogatást kapnak a közszolgálatban dolgozók 7 hónapja
- Ilyen változást hozhat a munkaerőpiacon az Otthon Start program 8 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben