Másfél év után ugyanolyan bér járna a kiküldött dolgozóknak
Ezután ha egy EU-munkavállaló kiküldetéséből már eltelt másfél év, akkor a munkáltatóknak ugyanolyan béreket és juttatásokat kell megadniuk, mint ami a fogadó országban jár a dolgozóknak - nyilatkozta Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke a Világgazdaságnak.
Az uniós munkavállalóknak 1-2 százaléka dolgozik kiküldetésben. A fuvarozókra ez az új szabályozás nem vonatkozik. Az Európai Parlament azt várja a rendelettől, hogy a vállalatok egyforma versenyhelyzetben legyenek, a munkavállalókat pedig ne érje hátrány. Jelenleg ugyanis a munkáltatóknak nem kell ugyanannyi fizetést adniuk a kiküldött dolgozóknak.
Az uniós országoknak 2 évük van, hogy az új szabályozást bevezessék.
Szabó György, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének (MKFE) elnöke rossznak tartja az új szabályozást. Szerinte a kelet-közép-európai országok versenyképességét akarják aláásni.
Fotó:Pixabay
Világgazdaság
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2025 májusában 80 ezerrel kevesebben dolgoztak, mint egy évvel korábban. A 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 669 ezer főre csökkent,... Teljes cikk
A magyar cégek összességében kismértékű létszámnövekedést terveznek 2025 harmadik negyedévére: ebben az időszakban a hazai munkáltatók 28... Teljes cikk
- Drága a tábor? A szülők inkább otthonról dolgoznának nyáron 3 napja
- Itt a NAV listája - Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat 3 napja
- Erre lenne szükség a nemek közötti egyenlőséghez a munkahelyeken 3 napja
- Ezek a legnépszerűbb szakmák az Egyesült Királyságban 3 napja
- Itt a lista, ők nem jelentették be dolgozóikat 6 napja
- Így változott a hazánkban dolgozó külföldiek száma - grafikon 6 napja
- Digitális nomádok 1 hete
- Minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság 2 hete
- Törik a trend: emelkedik a munkanélküliség az euróövezetben 2 hete
- Ilyen is van? Hőségriadó miatt leáll a munkavégzés Olaszországban 2 hete
- Felmérés: a nők 13%-kal nagyobb valószínűséggel égnek ki, mint a férfiak 2 hete