Nem vonzza a kutatás-fejlesztés a munkavállalókat
Nem tud növekedni az ágazat, a kutatóhelyek és a foglalkoztatottak száma is csökkent. A cél az lenne, hogy Magyarországon a GDP 1,8 százaléka fordítódjon kutatás-fejlesztésre 2020-ra, hiszen az uniós ráfordítás már most is 2 százalékon vagy inkább felette van, írja a VG Online.
Tavaly a statisztikai hivatal szerint 2801 kutatóhely működött, 6,4 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ezzel egyébként a 2006-os szintet "sikerült" elérni. A K+F-létszám 56 200 fő volt tavaly, ami 1,7 százalékos csökkenést jelent, két év alatt pedig összesen 2 ezres csökkentést mért a hivatal.
VG Online
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A darukezelő (más néven darukezelő gépkezelő) olyan szakember, aki emelőgépeket, darukat kezel építkezéseken, ipari létesítményekben,... Teljes cikk
A betonozó az építőiparban dolgozó szakember, aki a betonból készült szerkezetek elkészítésében vesz részt. Teljes cikk
Az útépítő munkás olyan fizikai munkát végző szakember, aki utak, járdák, parkolók, hidak és egyéb közlekedési felületek építésében,... Teljes cikk
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 2 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 2 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 2 hete
- Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére 3 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 hónapja
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 1 hónapja
- Így lépnének fel az EP-képviselők a munkahelyek algoritmikus irányításával szemben 2 hónapja
- Így változik a vállalati fenntarthatósági jelentéstétel és az átvilágítás 2 hónapja
- A vezetők havi tízmilliót kapnak, a kutatók megélhetésért küzdenek: válságban a magyar tudomány? 3 hónapja
- Mi tartja vissza a magyarokat az önkéntességtől? 3 hónapja
- Béremelést kapnak a HUN-REN dolgozói 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben