Megjelent: 2 éve

Nemzetközi gépkocsivezető

A nemzetközi gépjárművezető állás értelmében a munkavállaló általában járműveket vezet, leszállítva a rábízott termékeket egy adott pontból a másikba.

A B, C, C+E kategóriás gépkocsivezető állásoknak fő elvárása az előbb említett jogosítványnak megléte. Munkák nemzetközi gépjárművezetőknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Nemzetközi gépkocsivezető feladatai:
- nemzetközi áruterítés
- import és export fuvarok, általában nyugati irányba
- szállítmány fel-, lerakodása, ellenőrzése
- ponyvás, nyitott, nyerges szerelvények vezetése
- munkagépek megóvása, gazdaságos üzemeltetése és tisztán tartása
- betartani az útvonalakat
- igényes munkavégzés
- rakománykezelés
- fuvarokhoz tartozó okmányok kezelése

Elvárások
A nemzetközi gépjárművezető állás sok elvárással rendelkezik, amely közé számos jogosítvány is tartozik (általános lista): C+E kategóriás jogosítvány, érvényes Gépjármű Képesítési Igazolvány (GKI), érvényes Pályaalkalmassági Vizsgálat (PÁV), érvényes sofőrkártya, digitális gépkocsivezető kártya, illetve az AETR-egyezmény ismerete. Ugyan gyakran nem elvárás, de nagy előnyt jelent a nemzetközi gépkocsivezetőknek legalább egy idegen nyelv (német vagy angol) ismerete. Általánosan elvárásnak tekintik a nemzetközi gyakorlatot.
Munkarend
Teljes munkaidőben, a távolságokat figyelembe véve általában minden hétköznapot felölelő munka. A hétvégék a legtöbb esetben pihenőnapok. Hosszútávra jelent munkalehetőséget. Egy-két fős csoportokban vannak váltások.
Az alapbér mellett a nemzetközi gépjárművezető állásnál gyakran jár napidíj vagy kilométerdíj is. Teljesítménytől függően év végi bónuszokat is ajánlanak általában a nemzetközi gépkocsivezetőnek. A munkaruhát a munkaadó biztosítja. A hazautazást általában állja a munkáltató cég.
  • 2024.03.21recruiTECH 2024 A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.03.27Átfogó projektmenedzsment képzés IPMA és PMI alapokon Klasszikus projektmenedzsment képzés - átfogó, gyakorlati program, egyéni mentorálással.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Válságban a védőnői rendszer

A hungarikumnak is besorolt hazai védőnői rendszer szervezeti és finanszírozási anomáliákkal küzdött a korábbi években. Idén nyáron... Teljes cikk

Újra bért emel az Aldi, 500 ezer forint közelében a minimális fizetés

Az ALDI ismét emeli a béreket valamennyi munkakörben. 2024. január 1-jétől a cég munkatársai az értékesítés és a logisztika területén, valamint... Teljes cikk

Informatikus körkép: keresettebbek a seniorok és havi 2 milliót is lehet keresni

Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet, a mesterséges intelligencia, a... Teljes cikk