Rehabilitációs kártyával jár-e adókedvezmény a munkáltatónak?
A következő problémával fordulok Önhöz. Öcsém, 18 éves korában, 100%-os II. kategóriájú rokkant lett 2000-ben. 2002-ben Munkaügyi Bíróság - igazság ügyi orvos szakértői vélemény alapján ( nem rehabilitálható ) - végleges II-es kategóriát adott neki. Jelen pillanatban, rokkantsági JÁRADÉKOT folyósítanak neki és nem ellátást. Volt közben munkahelye - adatrögzítő 6 órában, de tavaly év végén, a cég, az adókedvezmény miatt, rehabilitációs kártyát akart kérni tőle. Ehhez felülvizsgálatra kellene mennie? A kérdésem az lenne, hogy munkáltató tud e így igénybe venni adókedvezményt? Felülvizsgálat esetén, mi lehet a legrosszabb eset? Gyógyultnak nyilvánítják? Nagyon visszaminősítik, és nem kap járadékot, úgy, hogy normális munkára, sajnos nem fogható?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Azt sajnos nem tudjuk prognosztizálni, hogy milyen minősítés várható, hiszen az attól is függ, hogy az elmúlt 18 évben hogyan változott az állapota, s a friss szakorvosi vélemények alapján mit állapít meg a vizsgáló bizottság, másrészt a minősítés során az egészségügyi szempontok mellett szociális és foglalkozási rehabilitációs szempontok is latba esnek.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a kerdes@hrportal.hu címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr. Olajos- Kiss Rita és Dr. Ferencz Jácint válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a UCMS Group ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Takács László válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.