Saját honlappal egy jó állásért

Nem könnyű kitűnni a gyakran sok száz álláskereső és életrajz közül, de erre is van megoldás. A Business Insider szerint a "titkos fegyver" a személyes honlap.

images

Manapság a saját márka kialakítása nagyon fontos szempont, a márka pedig, amit jelen esetben értékesíteni kell, az álláskereső maga. A munkáltatók nem csak a korábbi munkatapasztalatokra kíváncsiak, hanem arra is, hogy a jelentkező beleillik-e a cégkultúrába.

Az emberek 42 százaléka mégsem fektet elég energiát egy ilyen kezdeményezésbe, mert túlzottan időigényes, pedig hasznos eszköz lehet arra is, hogy összegyűjtse az élet folyamán elért eredményeket.

A felmérésben megkérdezettek 70 százaléka úgy gondolja a munkáltatók megnézik az interjú előtt az online profilt, 61 százalék azt mondta, hogy kaptak állásajánlatot a személyes blogjuknak köszönhetően.

Mindenképpen kell, hogy szerepeljen az oldalon egy bemutatkozás, egy rövid "életrajz",amelyből a személyiségre is lehet következtetni, munkatapasztalatok, blog, tanulmányok és sikeres projektekre, elvégzett munkákra példák.

Business Insider
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Mindenki a tudásról beszél, mégis a papír számít az állásinterjún – miért?

A készségalapú felvétel évek óta a toborzás megújulásának ígérete, a mindennapi gyakorlatban azonban csak lassan nyer teret. Egy friss nemzetközi... Teljes cikk

Amit jobb nem beleírni az önéletrajzba: egy hobbi, amitől megriadnak a munkáltatók

Egy friss kutatás szerint az önéletrajzban feltüntetett hobbik az első szűrésnél is döntőek lehetnek – és nem mindegy, mit árulnak el rólunk. A... Teljes cikk

Ezek az állások tarolnak 2026-ban - itt a LinkedIn toplistája!

2026-ban egyre többen keresnek majd új állást, miközben a munkaerőpiacon nő a verseny. A LinkedIn legfrissebb listája szerint az AI-hoz kapcsolódó... Teljes cikk