Zala megyében 5,4 százalékos a munkanélküliség
Szeptember végén 5,4 százalékos volt a munkanélküliség Zala megyében, a kirendeltségek 6845 álláskeresőt tartottak nyilván - írja az MTI.
A megyében 150 álláskereső képzése kezdődött el szeptemberben.
A munkaadók ezer új, nem támogatott álláshelyet jelentettek be szeptemberben. Az év első kilenc hónapjában összesen 9,5 ezer álláshelyet hirdettek meg, köztük jelentős számban ajánlottak szakképzettséget nem igénylő egyszerű munkaköröket.
Szeptemberben 1,5 ezer álláskereső került nyilvántartásba. A regisztrációból több mint 1,3 ezren kerültek ki, a kilépők közül több mint 400-an jutottak támogatás nélkül munkához. A nyilvántartott álláskeresők 8 százaléka pályakezdő. Év eleje óta 580 pályakezdő került be első ízben a nyilvántartásba, közülük 320-an az elmúlt négy hónapban. A tavalyi év azonos időszakában - az év első 9 hónapjában - összesen 720 pályakezdőt regisztráltak, 400-an június és szeptember között jelentkeztek első alkalommal a Zala megyei kirendeltségeken.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 1 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hete
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 2 hete
- Így állt a munkanélküliség és a foglalkoztatottság a V4-ekben és az EU-ban - grafikon 3 hete
- A működés kezdete után 3 évet túlélő vállalkozások aránya - grafikon 3 hete
- A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat 3 hete
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 4 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 4 hete
- A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni 1 hónapja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 1 hónapja
- 6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte? 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben