publikálva: 2012.10.27 - 12 éve
Nemzetközi coaching akkreditációm!
A héten hatalmas mérföldkőhöz érkeztem coaching-pályámon!
A Nemzetközi Coach Szövetség, amely magyar tagozatának aktív tagja vagyok - például Társadalmi Felelősségvállalási megbízottként is, a Maléves felajánlás koordinátor
A Nemzetközi Coach Szövetség, amely magyar tagozatának aktív tagja vagyok - például Társadalmi Felelősségvállalási megbízottként is, a Maléves felajánlás koordinátoraként - egy világszerte nagyon erős, tekintélyes szervezet, és így jelentős szerepet játszik a coaching, mint önszabályozó szakma etikai elveinek és az elvárt kompetenciák lefektetésében.
Nem véletlenül megkerülhetetlen a szervezet; a coach képző intézetek akkreditálásában, és a coachok minősítésében is élen jár!
A coachok számára három fokozatban adnak minősítést: az ACC a legalsó lépcsőfok, amely egyfajta belépő a nemzetközi sztenderdek világába.
Hosszadalmas folyamat ennek megszerzése. Az első lépés a megfelelő, legalább 120 órás képzés bizonyítása (a képzés - hány óra, milyen témák, milyen kompetenciák mentén, milyen formában - részletes összefoglalója angol nyelven). A második lépés 100 óra coaching tapasztalat megszerzése (ennek 75%-a fizetős). Ezt követi egy felkészítési és három hónapos mentorálási folyamat, amelyről két mentor ajánlólevelét kell beszerezni.
Csak ezután lehet az interneten keresztül regisztrálni a szövetség honlapján, feltölteni a kívánt dokumentumokat. Ezt a szervezet jó néhány hétig vizsgálja, minősíti, majd vizsgára bocsátja a jelentkezőt.
A vizsga maga - a korábbi telefonos vagy skype-os élő vizsgáztatás helyett - az utóbbi időben egy, a jelentkező által átküldendő hangfelvétel minősítéséből áll. Mind a telefonos vizsgán, mint a hangfelvételnél fontos szempont a lehető legtöbb ICF kompetencia demonstrálása.
Büszkén mondhatom, hogy mostanra sikeresen túl vagyok ezen a nem kevés időráfordítással és bürokráciával is járó folyamaton: jogosan használhatom coachként a nevem után a három tekintélyes betűt: