logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2020.12.07 - 2 éve
jobangel

Állásinterjú végén: „köszönjük, hogy eljött, hamarosan jelentkezünk”

Így búcsúzik az interjúztató, aki egyáltalán nem biztos, hogy HR-es. Majd soha többé nem hallasz felőlük. Ez egy nagyon rossz trend, legalább állásinterjú után fontos lenne, hogy visszajelzést kapjanak az álláskeresők. Hiba, ha nem történik meg, de álláskeresőként ezzel nincs dolgunk.

Illetve van, az a dolgunk, hogy elejét vegyük a vissza nem jelzésnek.

Hogyan?

Az állásinterjú ugye egy üzleti tárgyalás. Tudjuk mit akarunk a másiktól, megegyezünk dolgokban, információt gyűjtünk, a tárgyalás végén vagy később döntést fogunk hozni. A munkáltató is, az álláskereső is. Megírtunk jól egy önéletrajzot, ezzel eljutottunk az állásinterjúra. Ők már az önéletrajz alapján pár előzetes várakozást megfogalmaztak – ha csalódást okozunk, nem lesz állás… Szuperjó önéletrajzok írói legyenek szuperjók az állásinterjún is. A másik oldala is igaz ennek, megkívánjuk az állást a hirdetés és a cég honlapja, esetleg hírneve alapján, megírjuk szépen az önéletrajzot, elmegyünk állásinterjúra, és egy balfácán fogad bennünket… [fblike] Nos, őt – amennyiben nem a leendő főnök – remekül meg lehet győzni, el lehet kápráztatni, ha megfelelően kezeled. Amikor egy-egy ügyfelem visszajön állásinterjúról, mindig megkérdezem, miben maradtak. Eleinte ilyen válaszok jöttek, hogy „hát majd keresnek”, ami azt jelezte, hogy a lezárással külön foglalkoznom kell – így része lett az állásinterjús felkészítési tematikámnak.

Állásinterjú = Tudatos tárgyalás

Hogyan záródik egy átlagos üzleti tárgyalás? Megállapodunk a következő lépésekben, hogy pl. átküldünk írásos anyagokat, további részleteket, megállapodunk abban is, mikorra fog mindez megtörténni stb. Megtehetjük-e ezt egy állásinterjún? Igen. Azaz a beszélgetést úgy érdemes terelni, végig az állásinterjú alatt, hogy abból kijöjjön a folytatás – ha te is akarod folytatni… Pl. amikor a múltbeli tapasztalataidról mesélsz, akkor nyugodtan mondhatsz ilyeneket, hogy „erről szívesen küldök részletesebb információkat is írásban”, vagy „küldök pár linket, ami megmutatja, hogy…” – Természetesen mindig csak olyasmit írhatsz, küldhetsz, ami nem sért üzleti titkokat!

Vagy, megállapodhattok-e abban, hogy mikor keresitek egymást a továbblépéssel kapcsolatban? Igen! „Mikorra tervezik a következő interjúkört?” vagy „Az első interjúkörök után milyen lépések következnek Önöknél a toborzási folyamatban?” „Mikor kereshetem Önöket, érdeklődve a továbblépésről?”

Így lesz meg a kapcsolat folytatása, és ebből is látszik, hogy miért is tud akár napi 8 órás munka lenni az álláskeresés.

Nem elég a jól megírt önéletrajzok kiküldözgetése, utána még ezeket is le kell követni. Hazaérsz az állásinterjúról, már rakhatod is össze az anyagot, amit ígértél. Ha úgy sikerült a kapcsolat, jelölheted be a Linkedinen az interjúztatót stb. Egyetlen dolgot nem tehetsz: a véletlenre nem bízhatod a sikered.

 

# # # Tetszett a poszt? Lájkold, oszd meg! Egyetértesz? Vitakoznál? Hozzáfűznél valamit? Várom szeretettel a kommented!

Ha neked is személyes segítségre van szükséged az álláskeresésedben, karrierváltásodban, válogass tematikus szolgáltatásaimból, vezetőként nézd meg a vezetői portfólióban rejlő lehetőségeket! További információkért látogasd meg Facebook-oldalam!

# # #

Címkék:
jobangel

Jómagam nem vagyok HR-es, nem vagyok bizonyítványokkal igazoltan “szakember” a témában. Viszont évek óta látom, hallom, teszem, csinálom, álltam (ültem) az asztal mindkét oldalán: álláskereső is voltam, kollégákat is kerestem. Sokat olvastam róla, először én kaptam tanácsokat, majd lassan én magam is elkezdtem adni őket, szerencsére eredménnyel. Lassan egy évtizede már veszem a bátorságot, hogy segítsek másoknak önéletrajzot írni, állásinterjúra felkészülni. A Jobangel blog azért jött létre, hogy valódi segítséget nyújtson az álláskeresőknek. Tippek, trükkök, gyakorlati útmutatók, szemléletformálás!

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2022-08-10 23:06:54
[VNTV 2] Mi az éberség intelligencia (AQ)?
2022-08-10 09:58:01
Béremelési nyomás, katások, romló kilátások - forró hónapok előtt az álláspiac
2022-08-09 08:01:30
Mit jelent a készenléti jellegű munkakör?
JobAngel

önéletrajz minta letöltés, álláskeresés, álláskereső tapasztalatok, önéletrajz, állásinterjú, cv, állás

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2022-05-19 10:39:48 | E-learning

    Gamifikáció előnyök és hátrányok

Cimkefelhő
hr álláskeresés coaching karrier e-learning motiváció vezetés állásinterjú munkavállaló vezető toborzas önéletrajz állás munkáltató elearning Linkedin Dr. Kocsis Ildikó stressz képzés munka kiválasztás Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda tippek online tanulás szervezetfejlesztés Scotwork tárgyalás változás Munka Törvénykönyve coach önismeret felmondás tanulás érthető jog tipp tárgyalástechnika szabadság siker Y generáció kommunikáció tananyagszerkesztés
Facebook
HR Portal
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu